Arjantin vize istiyor mu sorusunun cevabı

Arjantin için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.GMT -3

Telefon Kodu

İspanyolca

Resmi Dili

Peso

Para Birimi

GMT -3

Saat Dilimi

19:00

Uçakla Kaç Saat?

Arjantin hakkında bilgiler

Yüzölçümü yaklaşık olarak 2 milyon kilometrekare olan Arjantin; Türkiye'nin 3 katından daha da fazla büyük bir ülke olmaktadır. And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında uzanan bir devlet olan Arjantin; Güney Amerika Kıtası'nın da güney kesiminde yer alıyor.

Kıyı şeridinin uzunluğu yaklaşık olarak 5.000 kilometre olan Arjantin; zengin ve geniş topraklara sahiptir. Bu yönüyle dünyanın 8. büyük toprak parçasına sahip olan Arjantin; özellikle başkenti Buenos Aires ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Birçok ulusal platformun ve dünya ülkeleri arasındaki çeşitli organizasyonlar arası elemelere tanıklık eden Buenos Aires; Arjantin'in en büyük kentidir. Tam bir kültür ve sanat ülkesi olan Arjantin'in, Buenos Aires şehrinde son olarak 2020 Olimpiyatları için Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 3 ülke arasındaki elemeler gerçekleştirilmiştir.

Ülkede yaşayan kesimin büyük çoğunluğu İspanyol ve İtalyan göçmenleridir.

Arjantin; özellikleri doğal güzellikleri ve manzaraları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Yaz aylarında tatil keyfi yaşamak için ideal bir ülke olan Arjantin; tarihi değerleri de bünyesinde barındırmaktadır.

Buenos Aires, Mendoza, San Carlos de Bariloche, Rosario, Mar del Plata, Ushuaia, Salta, El Calafate, Cordoba, San Martin de los Andes, Puerto Madryn, Tigre, Santa Fe, Villa Carlos Paz, San Rafael, Puerto Iguazu, El Chalten, San Salvador, Villa La Angostura, San Miguel de Tucuman gibi bir çok önemli kenti ve merkezi ile turistlerine geniş imkanlar sağlayan Arjantin; dünyada mutlaka gezilmesi gereken sayılı ülkeler arasında yer alıyor.


Ülkelerarası seyahatlerde en hızlı ulaşım olan hava yolu ile Arjantin'e rahatlıkla uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Bu uçuşun süresi Türkiye'den yaklaşık olarak; 19 saattir.

Arjantin hakkında yorumlar:

Arjantin için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos