Arjantin Vize İstiyor mu ?

     Arjantin vize istiyor mu sorusunun cevabı

Evet İstiyor 

Arjantin için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

+54

Telefon Kodu

İngilizce

Resmi Dili

Peso

Para Birimi

GMT -3

Saat Dilimi

19:00

Uçakla Kaç Saat?

 

Malta Evrak listesini Word formatında indirmek          için tıklayınız.

Malta Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

                          

Arjantin hakkında bilgiler

Yüzölçümü yaklaşık olarak 2 milyon kilometrekare olan Arjantin; Türkiye’nin 3 katından daha da fazla büyük bir ülke olmaktadır. And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında uzanan bir devlet olan Arjantin; Güney Amerika Kıtası’nın da güney kesiminde yer alıyor.

Kıyı şeridinin uzunluğu yaklaşık olarak 5.000 kilometre olan Arjantin; zengin ve geniş topraklara sahiptir. Bu yönüyle dünyanın 8. büyük toprak parçasına sahip olan Arjantin; özellikle başkenti Buenos Aires ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Birçok ulusal platformun ve dünya ülkeleri arasındaki çeşitli organizasyonlar arası elemelere tanıklık eden Buenos Aires; Arjantin’in en büyük kentidir. Tam bir kültür ve sanat ülkesi olan Arjantin’in, Buenos Aires şehrinde son olarak 2020 Olimpiyatları için Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 3 ülke arasındaki elemeler gerçekleştirilmiştir.

Ülkede yaşayan kesimin büyük çoğunluğu İspanyol ve İtalyan göçmenleridir.

Arjantin; özellikleri doğal güzellikleri ve manzaraları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Yaz aylarında tatil keyfi yaşamak için ideal bir ülke olan Arjantin; tarihi değerleri de bünyesinde barındırmaktadır.

Buenos Aires, Mendoza, San Carlos de Bariloche, Rosario, Mar del Plata, Ushuaia, Salta, El Calafate, Cordoba, San Martin de los Andes, Puerto Madryn, Tigre, Santa Fe, Villa Carlos Paz, San Rafael, Puerto Iguazu, El Chalten, San Salvador, Villa La Angostura, San Miguel de Tucuman gibi bir çok önemli kenti ve merkezi ile turistlerine geniş imkanlar sağlayan Arjantin; dünyada mutlaka gezilmesi gereken sayılı ülkeler arasında yer alıyor.

 

Ülkelerarası seyahatlerde en hızlı ulaşım olan hava yolu ile Arjantin’e rahatlıkla uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Bu uçuşun süresi Türkiye’den yaklaşık olarak; 19 saattir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir