Azerbaycan vize istiyor mu sorusunun cevabı

Azerbaycan için; Türk vatandaşları ülkeye yapacakları 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.+994

Telefon Kodu

Azerice

Resmi Dili

Manat

Para Birimi

GMT +4

Saat Dilimi

02:30

Uçakla Kaç Saat?

Azerbaycan hakkında bilgiler

Vize istemeyen Ülkeler arasında bulunan Azerbaycan Kafkasya’da yer alır. Doğu Avrupa ile Batı Asya’nın kesişme noktası olmaktadır.

Kafkasya’nın güney kısmının en büyük yüzölçümüne sahip olan Azerbaycan; Hazar Denizi yakınlarda ikamet etmektedir. Zengin kültürel mirası ile adeta sanat ülkeleri arasında yer alan Azerbaycan; opera ve tiyatro gibi sahne sanatlarını kullanan ilk ülke olma özelliğini bünyesinde taşımaktadır. Azerbaycan Cumhuriyeti olarak da bilinen bu ülke; 1918 yılında kurulmuş, ancak daha sonra Sovyetler Birliği’nin himayesine girmiştir.

Tekrar 1991 de Sovyetler Birliği’nin dağılması ile bağımsızlığını kazanan Azerbaycan; üniter ve anayasal bir cumhuriyet devletidir. Anayasasında resmi dini bulunmayan bu ülke; laik milliyetçi bir devlet olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Özellikle ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Bakü; doğal güzellikler, tarihi değerler ve sanatsal eserler bakımından gezilip görülmesi gereken birçok yeri bünyesinde barındırmaktadır. Bunun yanı sıra; Sheki, Ganja, Stepanakert, Gishi, Qobustan, Martakert ve Mardakan gibi bölgelerde de tarihi yapılar ve doğal güzellikler anlamında gezilip görülecek bir sürü yer bulunmaktadır.

Zengin tarihi mirası ve sanatsal değerleri ile ülkeyi ziyarete gelen turistleri kendisine hayran bırakan Azerbaycan; tarihi ve turistik geziler için ideal bir ülkedir. Tarihi yapılarının ve sanat eserlerinin fazlalığının yanı sıra; doğal güzellikleriyle de dikkatleri üzerine çeken Azerbaycan; ülkemizden de birçok insanın gezi amaçlı tercih ettiği bir ülkedir.


Türkiye’den Azerbaycan’a gitmek isteyen vatandaşlarımızı hava yolunu rahatlıkla kullanabilirler. Uçuş saati yaklaşık olarak 2-2.5 saat arası sürmektedir.

Azerbaycan hakkında yorumlar:

Azerbaycan için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos