Bahamalar vize istiyor mu sorusunun cevabı

Bahamalar için; Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.+242

Telefon Kodu

İngilizce

Resmi Dili

Bahama Doları

Para Birimi

GMT -5

Saat Dilimi

12:00

Uçakla Kaç Saat?

Bahamalar hakkında bilgiler

Bahamalar, Kuzey Amerika'da Floridanın güneydoğusunda yer alan 700 adalı turistik bir ülkedir. Başkenti Nassau'dur. Andros, Eleuthera ve Büyük Bahama gibi önemli turizm bölgeleri kabul edilen adaları da bulunmaktadır. 261.000'lik nüfusa sahip olan Bahamalar ismini, ispanyolca'da "sığ deniz" anlamına gelmekte olan baja mar kelimesinden almaktadır.

İstanbul'dan Nassau'ya uçak ile ortalama 12 saatte gidilebilmekte olup İngiltere ve Miami'de aktarması yapılabilmektedir.

İki ülke arasında 7 saatlik saat farkı (Türkiye daha ileri) vardır. Bahamalar'ın Türk vatandaşlarından vize istememesi, Türklerin bu bölgeye daha fazla tatil yapmak için geldiğini göstermektedir.

Bahamalar'da tropikal ve suptropikal iklim görülmektedir. Hava sıcaklığı kış aylarında 21 derece yaz aylarında ise 27 derecenin altına düşmemektedir.


İnce ve bembeyaz örtü şeklindeki kumu , şefaf sığ denize sahip olan Bahamalar, romantizm ve sakinliğin yaşanacağı en önemli turizm ülkelerinden biridir. Eşşiz ve benzersiz doğası, denizi ve otelleriyle birçok dünya yıldızı da tatilini burada yapmaktadır.

Bahamalar'da dalış, gezi turları, doğa yürüşü gibi aktiviteler de yapılmaktadır. Özellikle dalış sırasında daha önce göremediğiniz balık türleri ile karşılaşılabilmektedir. Ayrıca turistler harika güzellikteki çam ormanları ve mağaralar eşliğinde doğanın keyfini de çıkartmaktadır.

Birçok kişi balayı tatili için Bahamalar'ı tercih etse de bu muhteşem turizm bölgesinde plajlarda nikah törenleri de yapılmaktadır.

Bahamalar hakkında yorumlar:

Bahamalar için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos