SON DAKİKA
Andorra Vize İstiyormu Vize başvurusu için seyahat planı örneği Transit vize nedir? Hangi durumlarda transit vize almak gerekir? Türk vatandaşlarına kapıda vize uygulaması olan ülkeler Yurtdışı çıkış harcı nedir, nereden kaç paraya alınır? Vize İstemeyen Ülkeler 2018 Schengen Vizesi Nedir, Nasıl Alınır, Gerekli Evraklar ve Ücreti
Anasayfa / Bahamalar Ocak 5, 2018 129 okunma

Bahamalar Vize İstiyor mu ?

Bahamalar vize istiyor mu sorusunun cevabı

Hayir İstemiyor.

Bahamalar için; Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

+242

Telefon Kodu

İngilizce

Resmi Dili

Bahama Doları

Para Birimi

GMT -5

Saat Dilimi

12:00

Uçakla Kaç Saat?

 

Bahamalar Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Bahamalar Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

                                     

 

Bahamalar hakkında bilgiler

Bahamalar, Kuzey Amerika’da Floridanın güneydoğusunda yer alan 700 adalı turistik bir ülkedir. Başkenti Nassau’dur. Andros, Eleuthera ve Büyük Bahama gibi önemli turizm bölgeleri kabul edilen adaları da bulunmaktadır. 261.000’lik nüfusa sahip olan Bahamalar ismini, ispanyolca’da “sığ deniz” anlamına gelmekte olan baja mar kelimesinden almaktadır.

İstanbul’dan Nassau’ya uçak ile ortalama 12 saatte gidilebilmekte olup İngiltere ve Miami’de aktarması yapılabilmektedir.

İki ülke arasında 7 saatlik saat farkı (Türkiye daha ileri) vardır. Bahamalar’ın Türk vatandaşlarından vize istememesi, Türklerin bu bölgeye daha fazla tatil yapmak için geldiğini göstermektedir.

Bahamalar’da tropikal ve suptropikal iklim görülmektedir. Hava sıcaklığı kış aylarında 21 derece yaz aylarında ise 27 derecenin altına düşmemektedir.

 

İnce ve bembeyaz örtü şeklindeki kumu , şefaf sığ denize sahip olan Bahamalar, romantizm ve sakinliğin yaşanacağı en önemli turizm ülkelerinden biridir. Eşşiz ve benzersiz doğası, denizi ve otelleriyle birçok dünya yıldızı da tatilini burada yapmaktadır.

Bahamalar’da dalış, gezi turları, doğa yürüşü gibi aktiviteler de yapılmaktadır. Özellikle dalış sırasında daha önce göremediğiniz balık türleri ile karşılaşılabilmektedir. Ayrıca turistler harika güzellikteki çam ormanları ve mağaralar eşliğinde doğanın keyfini de çıkartmaktadır.

Birçok kişi balayı tatili için Bahamalar’ı tercih etse de bu muhteşem turizm bölgesinde plajlarda nikah törenleri de yapılmaktadır.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap