Belçika vize istiyor mu sorusunun cevabı

Belçika için; Belçika için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.+32

Telefon Kodu

Almanca, Fransızca, Felemenkçe

Resmi Dili

Euro

Para Birimi

CET( UTC+1)

Saat Dilimi

3:00

Uçakla Kaç Saat?

Belçika hakkında bilgiler

Yaklaşık 12 milyonluk nüfusu ile Latin ve Cermen dünyası arasında bir köprü oluşturan Belçika, Avrupa'nın en yeşil ülkesi olarak bilinir. Burada sokaklarda, bisikletler için parkurlar, tertemiz yemyeşil sokaklar, birbirinden güzel parklar ile karşılaşacaksınız. Başkent Brüksel, ülkenin en çok gezilesi yerlerinden biri. Fransa, Hollanda ve Lüksemburg ile komşu olan ülkede, yıl boyunca yağışların olduğu bir hava hakimdir. Temmuzun ortasında bile bol yağış aldığı görülmektedir. Toplamda 10 eyaleti bulunan Belçika'da görülmesi gereken şehirler ise; başkent Brüksel,Liege, Bruges, Ghent, Mons ve Anvers'tir. Belçika gezinizin büyük bir bölümünü Brüksel oluşturacaktır. Çünkü şehirde görülecek çok yer var. Yine Brugge de ülkenin "masal kenti" olarak biliniyor.
• Brüksel, birçok farklı turistik merkeze sahiptir. 1 milyonluk nüfusu ile şehir, her sezon binlerce turist ağırlamaktadır.
• Brüksel'e ulaşım, Paris, Lüksemburg ve Amsterdam'a, hızlı tren sayesinde oldukça kolaydır.
• 15. yüzyıldan bu yana gelişen mimarisi ile birçok fotoğraf çekebileceğiniz şehirde, ayrıca her yıl Ağustos ayında Grand Palace Flower Carpet organizasyonu düzenlenmektedir.
• Şehre geldiğinizde Brüksel Müzesi ve Belediye Sarayı, hem mimarisi hem de güzelliği ile sizi kendine hayran bırakacak.
• Şehrin en ünlü ve popüler mimarilerinden biri ise Manneken Pis, yani İşeyen Çocuk Heykeli oluyor.


Belçika'nın bir diğer görülmesi gereken şehri de Brugge oluyor. Belçika'nın kuzeyinde konumlandırılmış olan şehir, Belçika turu boyunca sizi en çok etkileyen şehirlerden biri olacak.
• Ortaçağ'dan bu yana korunmuş olan mimarisi ile şehir, kendinizi bir masalın içinde hissetmenizi sağlayacak.
• Brugge meydanında yer alan kilise, şehrin taş yolları, heykeller de mutlaka görmeniz gerekenlerden.
• Ayrıca buraya gelirseniz; çikolata ve biralarını tatmadan geri dönmeyin. Zaten Belçika çikolatalarının ne kadar lezzetli olduğunu bilmeyen yok.
• Şehrin birçok vitrininde bulabileceğiniz danteller, burada oldukça meşhur. Sevdiklerinize hediye olarak alabileceğiniz çeşit çeşit danteller, şehrin adeta bir simgesi halinde.
• Belçika'nın Brugge kentine yolunuz düşerse, hem göze hem de damağa hitap eden çikolatalarını tatmadan geri dönmeyin.
• Şehirde kanal turu yapmayı unutmayın. 7 EUR karşılığında yapılan kanal turları sırasında, şehir hakkında bilgilere de sahip olacaksınız.
• Belçika mutfağından da bahsedelim. Lezzetli çikolatalarının dışında, biraları, waffle'ları ve lezzetli patates kızartmaları da tatmanız gereken lezzetlerden. Onun dışında ülkenin hemen her şehrinde tüm dünya mutfaklarından restoranlar bulabilirsiniz.

Belçika hakkında yorumlar:

Belçika için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos