Hangi ülke vize istiyor, vize nasıl alınır, nasıl gidilir, seyahat ne kadar sürer, Türkiye ile arasında kaç saat fark var,
gideceğiniz ülkede iklim nasıl, hava durumu nasıl olur sorularının cevapları tek bir adreste bu sayfalarda.Transit vize nedir? Hangi durumlarda transit vize almak gerekir?

İnternet üzerinde yer alan soru sitelerinde popüler olan konulardan biri de transit vize konusu. Transit vize, bir ülkeye giderken, başka bir ülkeden aktarma yapmanız gerektiği durumlarda sizden istenen vize türüdür.

Örnek vermek gerekirse, İstanbul'dan New York'a gidiyorsanız ve uçuşunuz Londra aktarmalı ise, İngiliz hükümetinin sizden isteyeceği vizeye transit vize denir. Normal şartlarda, günümüzde bir çok ülke aktarmalı uçuşları olan yolculardan havaalanı dışına çıkmadıkları sürece transit vize istememektedir. Yine aynı şekilde bir kaç güne kadar olan aktarmalarda da havaalanı dışına çıksanız bile transit vize istenmemektedir.

Transit vize ile ilgili bir başka önemli nokta da, aktarma yapacağınız havaalanının büyüklüğüdür. Örnek vermek gerekirse, Almanya'da Frankfurt Uluslararası Havaalanını kullanacaksanız, uluslararası transit sahasını terketmenize ve tekrar bir pasaport kontrolünden geçmenize gerek kalmadan, diğer uçuşunuza ulaşabilirsiniz. Bu nedenle transit vize ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak Hamburg, Dusseldorf vb. havaalanlarını kullanacaksanız tekrar pasaport kontrolüne girmeniz gerekeceğinden sizden transit vize istenebilir.


Bu konu da en garanti yol, seyahate çıkmadan önce uğrayacağınız ülkelere dair transit vize konusunu araştırmanız olacaktır. Böylelikle, yolculuğunuz boyunca herhangi bir sürprizle de karşılaşmamış olursunuz. Daha ayrınıtılı bilgi almak için, uğrayacağınız ülkelerin konsolosluk irtibat web sitelerine ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Yazı ile ilgili yorumlar:

Tüm Blog Yazıları
- Farklı Seçeneklerin Bir Arada Bulunduğu Yer Kaz Dağları
- Tüm Dünyada İnternet üzerinden uçak biletleri alımları artıyor
- Avrupa’ya Vize Kalkıyor Mu, Hangi Ülkelere Vize Gerekmiyor?
- Burun estetiği, Meme estetiği, Saç Ekimi teknikleri
- Fransa'dan vize kolaylığı
- Schengen Vizesi Nedir, Nasıl Alınır, Gerekli Evraklar ve Ücreti
- Vize İstemeyen Ülkeler
- Yurtdışı çıkış harcı nedir, nereden kaç paraya alınır?
- Türk vatandaşlarına kapıda vize uygulaması olan ülkeler
- Vize başvurusu için seyahat planı örneği
- Türk Pasaport Türleri
- Transit vize nedir? Hangi durumlarda transit vize almak gerekir?
Maldivler       Arnavutluk       Bahamalar       Brezilya       Dubai       Japonya       Makedonya       Moldova       Rusya       Seyşeller       Ukrayna       Yunan Adaları       Gürcistan       Çin       Hırvatistan       Romanya       Bulgaristan       Arjantin       Azerbaycan       Yunanistan       Suudi Arabistan       Yeni Zelanda       Şili       Singapur       İskoçya       Belçika       Bolivya       Bosna Hersek       Danimarka       Filipinler       Haiti       İbiza Adası       İtalya       Kanarya Adaları       Katar       Kuzey Kore       Küba       Laos       Mali       Meksika       Portekiz       Kolombiya       Peru       Suriye       Ekvator       Panama       Uruguay       İran       Kazakistan       Dominik Cumhuriyeti       Güney Kore       Malta      
olimpos