Brezilya vize istiyor mu sorusunun cevabı

Brezilya için; Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.+55

Telefon Kodu

Portekizce

Resmi Dili

Real

Para Birimi

GMT -5

Saat Dilimi

17:00

Uçakla Kaç Saat?

Brezilya hakkında bilgiler

200 Milyonluk nüfusu bulunan Güney Amerika kıtasının en büyük ülkesidir. Birçok turistik aktivitenin bulunduğu bir ülke olan Brezilya'da toplamda 13 şehir bulunmaktadır. Başkenti Brasília'dır. 11 milyon nüfusu ile Brezilya'nın en büyük şehri ise Sao Paulodır. Brezilya'da iklim farklılıklar gösterebilse de daha çok tropik iklim görülmektedir. Ortalama hava sıcaklığı 25-26 derecedir.

Türkiye ile Brezilya arası mesafe uçakla 17 saat civarındadır. Türkiye'den Brezilya'ya uçuşlarda Paris aktarmalı olarak yapılmaktadır. Turizm'in en gelişmiş ülkelerinden biri olan Brezilya Türkiye'den vize zorunluluğu bulundurmaması sayesinde birçok türk turist tatilini burada yapmaktadır.

Şeffaf masmavi denizi, kumsalı ve lüks otelleri bulunan Brezilya, plajlarıyla ünlüdür. Bunun dışında harika güzelliklere sahip ormanları, kültürel değerleri de bulunmaktadır.

Tatil yapacaklar için kesinlikle tavsiye edilebilecek bir yer olan Brezilya'nın latin kızlarının güzelliği de ülkeye renk katmaktadır.


Brezilya'yı eğlence kenti olarak nitelendirmek yanlış olmaz. Tüm dünya tarafından gösterişli kostümleri ile bilinen Rio Karnavalı için şubat ve mart aylarında milyonlarca turist Brezilya'ya gelmektedir.

Eğlence sadece Rio Karnavalı ile sınırlı değildir. Barlar, kafeler, restorantlar, canlı müzik mekanları, dans kulüpleri gibi birçok eğlence mekanı da bulunmaktadır.

Bunun dışında ay ışığı ve deniz sesinin eşliğinde plaj partileri de yapılabilmektedir.

Brezilya'nın her insana hitap edebilecek yemek kültürü de vardır. Bunun dışında alışveriş merkezleri de çoğunluktadır. Özellikle dünya yıldızlarının birçoğunun brezilya futbolundan çıkması nedeniyle birçok turist forma alışverişi yapmaktadır. Eğlence ve kalabalık bir ortamda tatil yapmak isteyen kişiler için Brezilya en iyi tatil bölgesi durumundadır.

Brezilya hakkında yorumlar:

Brezilya için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos