SON DAKİKA
Kanada Vize İstiyor Mu? Beyaz Rusya Vize İstiyor Mu? Botsvana Vize İstiyor Mu? Bouvet Adası Vize İstiyor Mu? Bhutan Vize İstiyor Mu? Brezilya Vize İstiyor Mu? Brunei Vize İstiyor Mu?
Anasayfa / Brezilya Ocak 5, 2018 448 okunma

Brezilya Vize İstiyor mu ?

Brezilya vize istiyor mu sorusunun cevabı

Hayir İstemiyor.

Brezilya için; Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

+55

Telefon Kodu

Portekizce

Resmi Dili

Real

Para Birimi

GMT -5

Saat Dilimi

17:00

Uçakla Kaç Saat?

 

Brezilya Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Brezilya Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

            

Brezilya hakkında bilgiler

200 Milyonluk nüfusu bulunan Güney Amerika kıtasının en büyük ülkesidir. Birçok turistik aktivitenin bulunduğu bir ülke olan Brezilya’da toplamda 13 şehir bulunmaktadır. Başkenti Brasília’dır. 11 milyon nüfusu ile Brezilya’nın en büyük şehri ise Sao Paulodır. Brezilya’da iklim farklılıklar gösterebilse de daha çok tropik iklim görülmektedir. Ortalama hava sıcaklığı 25-26 derecedir.

Türkiye ile Brezilya arası mesafe uçakla 17 saat civarındadır. Türkiye’den Brezilya’ya uçuşlarda Paris aktarmalı olarak yapılmaktadır. Turizm’in en gelişmiş ülkelerinden biri olan Brezilya Türkiye’den vize zorunluluğu bulundurmaması sayesinde birçok türk turist tatilini burada yapmaktadır.

Şeffaf masmavi denizi, kumsalı ve lüks otelleri bulunan Brezilya, plajlarıyla ünlüdür. Bunun dışında harika güzelliklere sahip ormanları, kültürel değerleri de bulunmaktadır.

Tatil yapacaklar için kesinlikle tavsiye edilebilecek bir yer olan Brezilya’nın latin kızlarının güzelliği de ülkeye renk katmaktadır.

Brezilya’yı eğlence kenti olarak nitelendirmek yanlış olmaz. Tüm dünya tarafından gösterişli kostümleri ile bilinen Rio Karnavalı için şubat ve mart aylarında milyonlarca turist Brezilya’ya gelmektedir.

Eğlence sadece Rio Karnavalı ile sınırlı değildir. Barlar, kafeler, restorantlar, canlı müzik mekanları, dans kulüpleri gibi birçok eğlence mekanı da bulunmaktadır.

Bunun dışında ay ışığı ve deniz sesinin eşliğinde plaj partileri de yapılabilmektedir.

Brezilya’nın her insana hitap edebilecek yemek kültürü de vardır. Bunun dışında alışveriş merkezleri de çoğunluktadır. Özellikle dünya yıldızlarının birçoğunun brezilya futbolundan çıkması nedeniyle birçok turist forma alışverişi yapmaktadır. Eğlence ve kalabalık bir ortamda tatil yapmak isteyen kişiler için Brezilya en iyi tatil bölgesi durumundadır.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap