Bulgaristan vize istiyor mu sorusunun cevabı

Bulgaristan için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.+359

Telefon Kodu

Bulgarca

Resmi Dili

Lev

Para Birimi

GMT +2

Saat Dilimi

01:00

Uçakla Kaç Saat?

Bulgaristan hakkında bilgiler

Balkanlar'da yer alan Bulgaristan; Türkiye'nin komşu ülkeleri arasında yer almaktadır. Yaklaşık olarak 110 bin kilometrekarelik yüz ölçümü ile Avrupa'nın en büyük 16. ülkesi konumunda yer alan Bulgaristan; Balkanlar'ın en yüksek noktası olan Musala Tepesi'ni bünyesinde barındırıyor.

Tuna ve Trakya Ovaları, Rila ve Rodop dağları Bulgaristan'ın yüzey şekillerini belirleyen unsurlardır. Eski dönemlerde Roma ve Bizans İmparatorlukları'nın da himayesine girmiş olan Bulgaristan; bu yönüyle de tarihi değerleri ve kalıntıları bünyesinde barındıran bir ülkedir.

Eski dönemlerde tarihi birçok olaya tanıklık eden Bulgaristan; 93 Harbi'nden sonra tam bağımsızlığını ilan etmiştir.

Dünyanın en büyük 16. ülkesi konumunda bulunan Bulgaristan; Sofia, Varna, Plovdiv, Sunny Beach, Bansko, Veliko, Ruse, Nessebar, Sozopol, Shumen, Borovets, Kyustendil, Burgas, Smolyan, Lovech, Pomorie, Kalofer, Sapareva Banya, Razgrad, Asenovgrad gibi önemli yerleri, merkezleri ve doğal mekanları ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Bu yerlerde gezilip görülecek tarihi yapıların, manzaraların, nehirlerin, dağların ve parkların sayısı bir hayli fazladır.


Türkiye'nin komşu ülkesi olması nedeni ile ülkemizden birçok insanın da gezmek ve seyahat etmek amacı ile tercih ettiği Bulgaristan'da tarihi yapıların ve müzelerin sayısı da bir hayli fazla.

Bu nedenle tarihi gezi amaçlı birçok turist de bu ülkeyi belirli dönemlerde tercih etmektedir.

Türkiye'den Bulgaristan'a gidilirken tercih edilecek en rahat, en hızlı ve en konforlu yol hava yoludur. Türkiye'den Bulgaristan'a gerçekleştirilecek olan uçuşlar ortalama 1 saat kadar sürmektedir.

Bulgaristan hakkında yorumlar:

Bulgaristan için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos