Bulgaristan Vize İstiyor mu ?

Bulgaristan vize istiyor mu sorusunun cevabı

Evet İstiyor 

Bulgaristan için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

 

+359

Telefon Kodu

Bulgarca

Resmi Dili

Lev

Para Birimi

GMT +2

Saat Dilimi

01:00

Uçakla Kaç Saat?

Bulgaristan Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Bulgaristan Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

                                     

Bulgaristan hakkında bilgiler

Balkanlar’da yer alan Bulgaristan; Türkiye’nin komşu ülkeleri arasında yer almaktadır. Yaklaşık olarak 110 bin kilometrekarelik yüz ölçümü ile Avrupa’nın en büyük 16. ülkesi konumunda yer alan Bulgaristan; Balkanlar’ın en yüksek noktası olan Musala Tepesi’ni bünyesinde barındırıyor.

Tuna ve Trakya Ovaları, Rila ve Rodop dağları Bulgaristan’ın yüzey şekillerini belirleyen unsurlardır. Eski dönemlerde Roma ve Bizans İmparatorlukları’nın da himayesine girmiş olan Bulgaristan; bu yönüyle de tarihi değerleri ve kalıntıları bünyesinde barındıran bir ülkedir.

Eski dönemlerde tarihi birçok olaya tanıklık eden Bulgaristan; 93 Harbi’nden sonra tam bağımsızlığını ilan etmiştir.

Dünyanın en büyük 16. ülkesi konumunda bulunan Bulgaristan; Sofia, Varna, Plovdiv, Sunny Beach, Bansko, Veliko, Ruse, Nessebar, Sozopol, Shumen, Borovets, Kyustendil, Burgas, Smolyan, Lovech, Pomorie, Kalofer, Sapareva Banya, Razgrad, Asenovgrad gibi önemli yerleri, merkezleri ve doğal mekanları ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Bu yerlerde gezilip görülecek tarihi yapıların, manzaraların, nehirlerin, dağların ve parkların sayısı bir hayli fazladır.

Türkiye’nin komşu ülkesi olması nedeni ile ülkemizden birçok insanın da gezmek ve seyahat etmek amacı ile tercih ettiği Bulgaristan’da tarihi yapıların ve müzelerin sayısı da bir hayli fazla.

Bu nedenle tarihi gezi amaçlı birçok turist de bu ülkeyi belirli dönemlerde tercih etmektedir.

Türkiye’den Bulgaristan’a gidilirken tercih edilecek en rahat, en hızlı ve en konforlu yol hava yoludur. Türkiye’den Bulgaristan’a gerçekleştirilecek olan uçuşlar ortalama 1 saat kadar sürmektedir.

Bir yorum bırakın