Çin vize istiyor mu sorusunun cevabı

Çin için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.+86

Telefon Kodu

Çince

Resmi Dili

Yuan

Para Birimi

GMT +8

Saat Dilimi

09:00

Uçakla Kaç Saat?

Çin hakkında bilgiler

Doğu Asya'da yer alan ve tarihi bir medeniyet olan Çin; ortak bir kültüre sahip bir bölge olmaktadır. Çin, çincede "dünyanın ortası" anlamına gelmektedir.

Çok uluslu bir medeniyet olan Çin medeniyetinin 5 bin yıla yakın bir sürelik yazılı tarihi vardır ve bu yönüyle de dünyanın en eski medeniyetlerinden birisi olmaktadır.

İdeografik çizimlerin bulunduğu 6000 yıl öncesine ait kalıntılara da ulaşılması; aslında bir varsayım olarak da olsa; daha da eski bir tarihinin olduğunun göstergesidir.

Dünyanın en eski medeniyetlerinden birisi olan Çin; insanlık tarihinin buluşları olarak nitelendirilen ve insan hayatına birçok yönleri ile büyük kolaylıklar sağlayan; kağıt, pusula, barut ve matbaanın da buluş yeridir.

Eski dönemlerde birçok iç savaş ve kriz yaşayan Çin İmparatorluğu; birçok hanedandan oluşmuş ve büyük bir süre hüküm sürmüştür. Daha sonra gelişen olaylarla birlikte son olarak bugünkü konumuna gelen Çin; özellikle teknoloji alanında başarılı çalışmalara imza atıyor.

Pekin, Şanghay, Hong Kong, Guangzhou, Shenzhen, Chongqing, Nanjing, Tianjin, Hanghou, Chengdu, Dongguan, Xiamen, Suzhou, Qingdao Dalian, Shenyang, Wuhan, Foshan ve Jinan gibi şehir ve bölgeleri ile büyük bir gezi şehri olan Çin; bu şehirlerinde birçok tarihi değerleri, eserleri ve kalıntıları barındırmaktadır.

Özellikle Pekin ve Şanghay şehirleri; ülkenin en büyük ve en kalabalık şehirleri olma özelliklerinin yanı sıra; zengin tarihi mirasları ile de dikkatleri üzerine çeken şehirler olmaktadır.

Bunun yanı sıra; doğal manzaralarının fazlaca oluşu da turistleri cezbeden bir durumdur.


Türkiye'den Çin'e uçak yolu ile gitme yöntemini tercih edenler; hem hızlı, hem konforlu, hem de son derece rahat bir yolculuk yapma fırsatı bulacaklar. Uçuşlar tahmini olarak ortalama 9 saat sürmektedir.

Çin hakkında yorumlar:

Çin için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos