Dubai vize istiyor mu sorusunun cevabı

Dubai için; Umuma Mahsus Pasaport hamillerinden elektronik vize istenmektedir.+971

Telefon Kodu

Arapça

Resmi Dili

Dirham

Para Birimi

GMT +4

Saat Dilimi

04:30

Uçakla Kaç Saat?

Dubai hakkında bilgiler

Dünyanın en önemli turizm yerlerinden biri olan Dubai, Birleşik Arap Emirliklerinin yedi emirliğinden biridir. 2.106 milyon nüfusu bulunmaktadır.

Yedi emirlikten en büyüğü ve en gelişmiş bölgesidir. Turizm sektörünün yanında ticaret alanında da gelişmiş olan Dubai, tatil amaçlı gidelebilecek en güzel yerlerden biridir. İklim olarak çöl iklimi görülmektedir.

Aralık, Ocak, Şubat ve Mart aylarında sıcaklık 30 derecenin altına inmeyen ve çok nadir olarak yağmur görülen Dubai'de diğer aylarda ise hiç yağış görülmemektedir ve kavurucu sıcaklıkları vardır.

Alışveriş merkezleriyle ünlü turistik bölge olan Dubai'ye İstanbul'dan uçuşlar 4 - 4,5 saat sürmektedir. Genellikle direkt uçuş ile yolculuk yapılmaktadır. Aralarında mesafe ise 3.981 km'dir.

Dubai doğal görüntüden çok mimarı yapısı ile insanı etkileyen deniz ile şehrin iç içe bulunduğu güzellikte bir turistik şehirdir. Ayrıca renkli ve lüks eğlence mekanları, modern plajları, gece kulüpleri de bulunmaktadır.

Dubai'de çöl ikliminin etkileri görülmesine rağmen yapay kayak merkezi inşaa edilmiştir.
Tatil yapan insanlar için kış mevsimini de yaşatma adına düşünülmüş harika bir yapıdır.


Dünya'nın ilk 7 yıldızlı oteli olan "Burj Al Arab" da burada bulunmaktadır.1999 yılında açılan otelin, 60 katlı yelken şeklinde mimari yapısı bulunmakla birlikte deniz üzerine kurulmuştur.

Otel sadece konaklama için değil turistler için kültür gezileri olarakta kullanılmaktadır. Dubai'nin en görkemli ve lüks turistik yapısı durumundadır.

Dubai hakkında yorumlar:

Dubai için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos