Dubai vize istiyor mu?

Dubai vize istiyor mu sorusunun cevabı

Evet İstiyor 

Dubai için; Umuma Mahsus Pasaport hamillerinden elektronik vize istenmektedir.

+971

Telefon Kodu

Arapça

Resmi Dili

Dirham

Para Birimi

GMT +4

Saat Dilimi

04:30

Uçakla Kaç Saat?

 

Dubai Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Dubai Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

                           

 

Dubai hakkında bilgiler

Dünyanın en önemli turizm yerlerinden biri olan Dubai, Birleşik Arap Emirliklerinin yedi emirliğinden biridir. 2.106 milyon nüfusu bulunmaktadır.

Yedi emirlikten en büyüğü ve en gelişmiş bölgesidir. Turizm sektörünün yanında ticaret alanında da gelişmiş olan Dubai, tatil amaçlı gidelebilecek en güzel yerlerden biridir. İklim olarak çöl iklimi görülmektedir.

Aralık, Ocak, Şubat ve Mart aylarında sıcaklık 30 derecenin altına inmeyen ve çok nadir olarak yağmur görülen Dubai’de diğer aylarda ise hiç yağış görülmemektedir ve kavurucu sıcaklıkları vardır.

Alışveriş merkezleriyle ünlü turistik bölge olan Dubai’ye İstanbul’dan uçuşlar 4 – 4,5 saat sürmektedir. Genellikle direkt uçuş ile yolculuk yapılmaktadır. Aralarında mesafe ise 3.981 km’dir.

Dubai doğal görüntüden çok mimarı yapısı ile insanı etkileyen deniz ile şehrin iç içe bulunduğu güzellikte bir turistik şehirdir. Ayrıca renkli ve lüks eğlence mekanları, modern plajları, gece kulüpleri de bulunmaktadır.

Dubai’de çöl ikliminin etkileri görülmesine rağmen yapay kayak merkezi inşaa edilmiştir.
Tatil yapan insanlar için kış mevsimini de yaşatma adına düşünülmüş harika bir yapıdır.

Dünya’nın ilk 7 yıldızlı oteli olan “Burj Al Arab” da burada bulunmaktadır.1999 yılında açılan otelin, 60 katlı yelken şeklinde mimari yapısı bulunmakla birlikte deniz üzerine kurulmuştur.

Otel sadece konaklama için değil turistler için kültür gezileri olarakta kullanılmaktadır. Dubai’nin en görkemli ve lüks turistik yapısı durumundadır.

 

Bir yorum bırakın