Filipinler vize istiyor mu sorusunun cevabı

Filipinler için; Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.+63

Telefon Kodu

Filipince

Resmi Dili

Filipinler Pezosu

Para Birimi

PST ( UTC+8)

Saat Dilimi

12 saat

Uçakla Kaç Saat?

Filipinler hakkında bilgiler

Birçok kültürün bir arada yaşadığı Filipinler, birbirinden güzel adaları, harika manzarası, plajları, konforlu otelleri, ilginç ve farklı mutfakları, gezilecek farklı noktaları ve bir de ekonomik olması ile yılın mevsimi, dünyanın dört bir yanından binlerce turist ağırlıyor. Türkiye’den birçok çiftin balayı için de tercih ettiği Filipinler’de 7000’den fazla ada bulunuyor. Vize istemeyen Ülkeler arasında bulunan Filipinler,Birçok adası da ülkedeki birçok şehre ev sahipliği yapıyor. Kıyı şeridi en uzun 4. Ülke olan Filipinler, kalabalık nüfusu ile aynı zamanda nüfus artışı en çok olan ülkelerden de biridir. Halkın %5’lik bir kısmı dışında herkes okur- yazar.
Bu da, ülkede eğitimin oldukça başarılı olduğunu gösteriyor. 105 milyondan fazla nüfusu ile ülkede nüfus artışı her an devam ediyor. Tatil için ya da dalış keyfi için dünyanın dört bir yanından gelen misafirleri ağırlayan ülke, etnik kültürlerin bir arada yaşadığı bir yer. Ülkenin halkı da oldukça dost canlısı. Harika plajları ve bembeyaz kumları ile tatil için tercih edebileceğiniz bir rota. Görüntüsü ile kendine hayran bırakan doğası da görülmeye değer. Kabalalık şehirleri ile gezebileceğiniz birçok farklı noktası bulunan Filipinler’de mutlaka yapmanız ve görmeniz gereken çok şey ve çok fazla yer var.


• Manila, Asya kıtasında en çok yabancının yaşadığı başkent. Burada sokakta yürürken bolca dilenci ve sokak satıcıları ile karşılaşabilirsiniz. Burada ayrıca sokakta, banklarda yatan insanların sayısı da oldukça fazla.
• Yoğun bir trafiğin hakim olduğu Manila’da birçok farklı kültürün izlerini bulabilirsiniz. Çin, Arap, Amerikan ve Malay kültürlerinin harmanlandığı şehirde, birçok etnik grup bir arada yaşıyor. Alışveriş noktaları oldukça fazla…
• Tatil için rotanıza ekleyebileceğiniz bir şehir olan Manila’da gece eğlencesi de oldukça meşhur. Şehrin göbeğinde yer alan Adriatico Caddesi de gün boyu gezebileceğiniz bir cadde. Burada barlar, oteller, restoran ve gece kulüpleri bulabilirsiniz.
• Manila’da fotoğraf çekmek için kiliseleri, okulları, ülkenin Ulusal müzesini, anıtları ve Greenbelt Parı’ı tercih edebilirsiniz.
• Banaue kasabası da Filipinler’de gezilmesi gereken yerlerden. Başkentten yapacağınız 10 saatlik bir otobüs yolculuğu ile bu kasabaya ulaşabilirsiniz. Kasabanın pirinç tarlaları tüm dünyada meşhur. Burada yürürken yol boyunca şahane manzaralar ile karşılaşacaksınız.

Filipinler hakkında yorumlar:

Filipinler için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos