Filipinler vize istiyor mu?

Filipinler vize istiyor mu sorusunun cevabı

Hayir İstemiyor.

Filipinler için; Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

+63

Telefon Kodu

Filipince

Resmi Dili

Filipinler Pezosu

Para Birimi

PST ( UTC+8)

Saat Dilimi

12 saat

Uçakla Kaç Saat?

 

Filipinler Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Filipinler Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

                                  

 

Filipinler hakkında bilgiler

Birçok kültürün bir arada yaşadığı Filipinler, birbirinden güzel adaları, harika manzarası, plajları, konforlu otelleri, ilginç ve farklı mutfakları, gezilecek farklı noktaları ve bir de ekonomik olması ile yılın mevsimi, dünyanın dört bir yanından binlerce turist ağırlıyor. Türkiye’den birçok çiftin balayı için de tercih ettiği Filipinler’de 7000’den fazla ada bulunuyor. Vize istemeyen Ülkeler arasında bulunan Filipinler,Birçok adası da ülkedeki birçok şehre ev sahipliği yapıyor. Kıyı şeridi en uzun 4. Ülke olan Filipinler, kalabalık nüfusu ile aynı zamanda nüfus artışı en çok olan ülkelerden de biridir. Halkın %5’lik bir kısmı dışında herkes okur- yazar.
Bu da, ülkede eğitimin oldukça başarılı olduğunu gösteriyor. 105 milyondan fazla nüfusu ile ülkede nüfus artışı her an devam ediyor. Tatil için ya da dalış keyfi için dünyanın dört bir yanından gelen misafirleri ağırlayan ülke, etnik kültürlerin bir arada yaşadığı bir yer. Ülkenin halkı da oldukça dost canlısı. Harika plajları ve bembeyaz kumları ile tatil için tercih edebileceğiniz bir rota. Görüntüsü ile kendine hayran bırakan doğası da görülmeye değer. Kabalalık şehirleri ile gezebileceğiniz birçok farklı noktası bulunan Filipinler’de mutlaka yapmanız ve görmeniz gereken çok şey ve çok fazla yer var.

• Manila, Asya kıtasında en çok yabancının yaşadığı başkent. Burada sokakta yürürken bolca dilenci ve sokak satıcıları ile karşılaşabilirsiniz. Burada ayrıca sokakta, banklarda yatan insanların sayısı da oldukça fazla.
• Yoğun bir trafiğin hakim olduğu Manila’da birçok farklı kültürün izlerini bulabilirsiniz. Çin, Arap, Amerikan ve Malay kültürlerinin harmanlandığı şehirde, birçok etnik grup bir arada yaşıyor. Alışveriş noktaları oldukça fazla…
• Tatil için rotanıza ekleyebileceğiniz bir şehir olan Manila’da gece eğlencesi de oldukça meşhur. Şehrin göbeğinde yer alan Adriatico Caddesi de gün boyu gezebileceğiniz bir cadde. Burada barlar, oteller, restoran ve gece kulüpleri bulabilirsiniz.
• Manila’da fotoğraf çekmek için kiliseleri, okulları, ülkenin Ulusal müzesini, anıtları ve Greenbelt Parı’ı tercih edebilirsiniz.
• Banaue kasabası da Filipinler’de gezilmesi gereken yerlerden. Başkentten yapacağınız 10 saatlik bir otobüs yolculuğu ile bu kasabaya ulaşabilirsiniz. Kasabanın pirinç tarlaları tüm dünyada meşhur. Burada yürürken yol boyunca şahane manzaralar ile karşılaşacaksınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir