Gürcistan vize istiyor mu?

Gürcistan vize istiyor mu sorusunun cevabı

Hayir İstemiyor. 

Gürcistan için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

+995

Telefon Kodu

Gürcüce

Resmi Dili

Lari

Para Birimi

GMT +4

Saat Dilimi

02:00

Uçakla Kaç Saat?

 

Gürcistan Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

Gürcistan Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

                                  

 

Gürcistan hakkında bilgiler

Karadeniz kıyısında, Kafkasya’da yer alan Gürcistan; tam adı ile Gürcistan Cumhuriyeti olarak bilinmektedir.

Türkiye’nin komşu ülkeleri arasında yer alan Gürcistan; seküler ve üniter bir demokrasi cumhuriyetidir. Gürcistan günümüzde NATO ve Avrupa Birliği için çaba harcayan ülkeler arasında yer
almaktadır.

Tarihin izlerini ve dokularını bünyesinde barındıran Gürcistan Yunan mitolojisinden bazı kalıntıları da bünyesinde taşıyor. Eski dönemlerde, yüzyıllar boyunca Osmanlı Devleti, İran, Rusya ve Moğollar’ın kıyasıya mücadelesine sahne olan Gürcistan; 1801 yılında Rusya tarafından ilhak edilmiştir.

Ancak 2. Dünya Savaşı’nın bitiş tarihinden itibaren 3 yıl sonrasına kadar yani, 1918-1921 yılları arasında Demokratik Gürcistan Cumhuriyeti olarak bağımsızlığını kazanmıştır.

Türkiye’nin komşu ülkeleri arasında yer alan ve gelişmekte olan Gürcistan’da gezilip görülmesi gereken özellikle tarihi alanların sayısı bir hayli fazladır. Birçok ili ile tarihi kalıntılara yer veren Gürcistan’da; doğal manzaralı ferah alanlar da bulunuyor. Tiflis, Batum gibi bölgeler; hem tarihi, hem turistik amaçlı yapılan gezilerde, milyonlarca turistin tercih ettikleri bölgeler oluyor. Özellikle bu şehirlerde tarihi kalıntılara, Yunan mitolojisine ait bazı değerlere ve doğal
güzelliklere rastlamak son derece mümkündür.

Türkiye’nin komşusu olan Gürcistan’a havayolu ile kısa bir sürede rahatlıkla iniş yapabilirsiniz. Türkiye Gürcistan arası uçuş süresi; yaklaşık olarak 1.5 saattir.

Bir yorum bırakın