SON DAKİKA
Kanada Vize İstiyor Mu? Beyaz Rusya Vize İstiyor Mu? Botsvana Vize İstiyor Mu? Bouvet Adası Vize İstiyor Mu? Bhutan Vize İstiyor Mu? Brezilya Vize İstiyor Mu? Brunei Vize İstiyor Mu?
Anasayfa / Heard Adası ve McDonald Adaları Mayıs 14, 2018 218 okunma

Heard Adası ve McDonald Adaları Vize İstiyor Mu?

Heard Adası ve McDonald Adaları vize istiyor mu veya Heard Adası ve McDonald Adaları vizesi alırken karşılaşılan yükümlülükler ve prosedürler ile alakalı bilgileri sizin için derledik.

Altta kısa başlıklar altında ilettiğimiz içeriklerin üzün hallerini ilgili yazının altında bulabilirsiniz.

 

 • Heard Adası ve McDonald Adaları için Turist Vizesi
 • Heard Adası ve McDonald Adaları için Genel Bilgi
 • Heard Adası ve McDonald Adaları için Turist Vizesi
 • Heard Adası ve McDonald Adaları Turist Vize Gereksinimleri ve Prosedürleri
 • Heard Adası ve McDonald Adaları Turist Vizesinin Uzatılması
 • Heard Adası ve McDonald Adaları Süresi dolmuş Turist Vizesi
 • Heard Adası ve McDonald Adaları için İş Vizesi
 • Heard Adası ve McDonald Adaları için Öğrenci Vizesi
 • Heard Adası ve McDonald Adaları’da çalışmak
 • Heard Adası ve McDonald Adaları için Gönüllü Vizesi
 • Heard Adası ve McDonald Adaları’ya giriş
 • Heard Adası ve McDonald Adaları’ya hangi eşyaları getirebilirsin?
 • Heard Adası ve McDonald Adaları için Önemli Vize Bilgileri
 • Heard Adası ve McDonald Adaları’ya girerken hangi aşılar zorunlu ve tavsiye edilir?

 

Heard Adası ve McDonald Adaları için Turist Vizesi Nasıl Alınır

 

Bu işlemler için ilgili özel vize birimleri sizin yerinize işinizi belirli bir komisyon karşılığı takip etmenin yanında, direkt ilgili konsolosluğa gidip evrak listesi ile şahsi başvuru yapabilirsiniz, bu şekilde hizmet bedeli ödemeyip bütün işlemleri erken saatte konsolosluk önünde bekleyip halletmeniz gerekmektedir.

Web sitemizin herhangi bir vize aracılığı firması ile alakası bulunmamakta olup, gerekli bilgiler güncelliğini yitirebileceği için ilgili konsolosluk sayfasından teyit ettirmenizi önemle rica ederiz.

 

Genel olarak altta bulunan listede yer alan ülkelerin vatandaşları, Heard Adası ve McDonald Adaları’ya girmeden önce bir elçilik veya konsolosluğa vize başvurusunda bulunmak zorunda olabilir veya hiçbir izin almadan direk ilgili ülke kimlikleri ile giriş yapabilirler, daha fazla bilgi için güncel konsolosluk bilgilerini esas almanızı rica ederiz.

 

Vize bölümünde en az altı adet boş sayfa bulunan bir pasaport, doğrudan sınırda veya havaalanında Turist Vizesi (sadece bir giriş damgası) almak için yeterlidir. Çocuklar fotoğraflı kendi pasaportları ile seyahat etmelidir. Aşağıda listelenen ülkeler havalimanı göçmen veya başka bir Heard Adası ve McDonald Adaları sınırında bir elçiliğe veya konsolosluğa başvurmadan turist vizesi alabilirler.

 

 

 • Kuzey Amerika: Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Meksika vatandaşları
 • Orta Amerika: Çoğu Orta Amerika ülkesinin vatandaşları (Kosta Rika, Küba, El Salvador, Guatemala, Haiti, Honduras, Nikaragua, Dominik Cumhuriyeti hariç)
 • Güney Amerika: Tüm Güney Amerika ülkelerinin vatandaşları
 • Avrupa: Avrupa Birliği ve İsviçre’deki tüm ülkelerin vatandaşları
 • Afrika: Güney Afrika vatandaşları
 • Asya: Brunei vatandaşı, Endonezya, İsrail, Japonya, Laos, Malezya, Filipinler, Singapur ve Tayland
 • Okyanusya: Avustralya ve Yeni Zelanda Vatandaşları

 

Heard Adası ve McDonald Adaları Turist Vizesi Gereksinimleri ve Prosedürleri

 

Heard Adası ve McDonald Adaları, online vize başvurusu sunmamaktadır, bu nedenle bu işlemi yaptırmak isteyen vatandaşlar, ikametgahları veya ikamet ettikleri ülke üzerinde yetki sahibi olan Heard Adası ve McDonald Adaları Konsolosluğundaki turist vize bölümüne başvurmak zorundadır.

 

Fakat Afrika ve Asya’da, çoğu vatandaşın turist vizesine başvurmak zorunda olduğu kıtalar, sadece birkaç Heard Adası ve McDonald Adaları Diplomatik Misyonu ve özel durumlara istinaden bu çevrimiçi online vize başvurusuna izin vermektedir.  Heard Adası ve McDonald Adaları Dışişleri Bakanlığı maalesef hangi konsolosluğun hangi ülkeler üzerinde yargı yetkisine sahip olduğunu yayınlamadığı için, ikamet ettiğiniz ülkede bulunmayan en yakın Heard Adası ve McDonald Adaları Konsolosluğu ile iletişime geçmenizi öneririz.

 

Heard Adası ve McDonald Adaları Turist vizesi için vize şartları, Bulunulan ülke vatandaşlıklarına göre değişiklik gösterebilir.

 • Başvuru Formu
 • Geçerli pasaport
 • Gidiş-dönüş bileti
 • Otel Rezervasyonu veya Turist Paketi Rezervasyonu veya Davet Mektubu, davetiye
 • Yeterli paranın kanıtı
 • Bazı ülkelerde kişisel görüşme
 • Bazı ülkelerde yasal ikamet kanıtı
 • Pasaport fotoğrafları
 • Başvuru ücreti

 

 

Heard Adası ve McDonald Adaları Turist Vizesinin Uzatılması

 

Heard Adası ve McDonald Adaları’ya girdiğinizde turist vizenizi uzatmanız mümkün DEĞİLDİR! Havaalanına veya havalimanı sınır kapısına vardığınızda, kalmayı planladığınız süre boyunca vize aldığınızdan emin olun. Heard Adası ve McDonald Adaları yasalarına göre, bir turistin ülkede kalması için maksimum süre, bir yılda (365 gün için ) yılda 183 gündür.

 

Süresi dolmuş Heard Adası ve McDonald Adaları Turist Vizesi

 

Turist vizeniz kasıtlı veya kasıtsız nedenlerden ötürü süresi geçtiyse, aşırı sonuçlardan korkmanıza gerek yoktur.

Ülkeden ayrılırken, vizenizin sona ermesinden bu yana günlük belirli bir tutarında bir ücret ödemeniz gerekecektir. Genelde bazı ülkeler bunu 1 Dolar gibi bir sembolik rakam olarak tutsa da bazı ilkeler ilgili ülkenin asgari ücretinin günlük iki katı fiyatını da ödemeniz mümkün olabilir, en yakın örnek olarak KKTC’yi gösterebiliriz.

Ülkeyi terk ettiğiniz yere bağlı olarak, bu ücreti havalimanında ödeyebilirsiniz. Bundan sonra çıkış damgasını alır ve Heard Adası ve McDonald Adaları’dan ayrılabilirsin.

Bu ücreti ödeyemezseniz, yanınızda bununla alakalı bir para yoksa biri size ödeme yapana kadar gözaltında tutulursunuz, elinizde ABD Doları cinsinden nakit bulundurmayı ihmal etmeyin.

Tabii ki, her zaman vizenizi güncel tutmak için size tavsiyede bulunmak isteriz! Genelde sorun çıkarmasanız bile, birilerinin pasaportunuzu kontrol etmesi için her zaman küçük bir olasılık vardır.

En kötü senaryoda bu, tutuklanmanıza ve ülkenize sınır dışı edilmenize neden olabilir, bazı ülke yasalarında eğer bu ücreti keyfi olarak ödemezseniz sınır dışı veya tekrar girişinizde o an ödeyeceğiniz ücretin iki katını da ödeyebilirsiniz.

 

Heard Adası ve McDonald Adaları İşçi, Çalışma Vizesi Nasıl Alınır

 

Milliyete bakılmaksızın, Heard Adası ve McDonald Adaları’ya iş amaçlı seyahat eden, özellikle iş sözleşmeleri veya sözleşmeleri imzalandığında veya iş ile ilgili finansal işlem yapıldığında, ülkeye giriş yapmadan önce bir

Heard Adası ve McDonald Adaları Konsolosluğuna iş vizesi için başvurmak zorundadır. Heard Adası ve McDonald Adaları iş vizesi çoklu giriş vizesidir ve hamiline Heard Adası ve McDonald Adaları’dan giriş tarihinden itibaren 12 aylık bir süre içinde girme hakkı verir. Bir iş için azami konaklama süresi yılda 183 gündür, ancak yurtdışındaki konsolosluklar daha kısa süreli konaklamalar için vize verme hakkını saklı tutar. Heard Adası ve McDonald Adaları iş vizesi uzatılamaz.

 

Heard Adası ve McDonald Adaları İş Vizesi için vize şartı aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı olmayabilir:

 

 • Başvuru Formu
 • Geçerli pasaport
 • Gidiş-dönüş bileti
 • Heard Adası ve McDonald Adaları’ya yapılacak ziyaretin amacını, kalış süresinin uzunluğunu gösteren iş seyahatine sponsorluk yapan şirketten mektup ve işyerinin seyahat süresini sürdürebilmek için yeterli parayla seyahat ettiğini garanti etmek
 • Başvurduğunuz ülkede yasal ikamet kanıtı
 • Pasaport fotoğrafları
 • Başvuru ücreti

 

 

Heard Adası ve McDonald Adaları Öğrenci Vizesi

 

Heard Adası ve McDonald Adaları’da bir eğitim kurumunda öğrenim görmeyi veya Heard Adası ve McDonald Adaları’da bir şirkette staj / çıraklık (ödemesiz) yapmak isteyen öğrenciler, öğrenci vizesine başvurmak zorundadırlar. Heard Adası ve McDonald Adaları eğitim kurumu veya eğitim tesisinin Heard Adası ve McDonald Adaları Eğitim Bakanlığı veya Ulusal Üniversite Rektörleri Meclisi tarafından tanınması gerektiğini lütfen unutmayın.

Bazı durumlarda “kısa süreli” öğrenciler ve yurtdışında öğrenim programlarının katılımcıları öğrenci vizesine başvurmak zorunda değildir. Bu istisnanın size uygun olup olmadığını öğrenmek için en yakın Heard Adası ve McDonald Adaları konsolosluğuna başvurmalısınız.

ABD’deki Heard Adası ve McDonald Adaları Konsoloslukları hala üç aylık konaklamalar için öğrenci vizesi verirken (Heard Adası ve McDonald Adaları’ya girdiğinizde bu süre uzatılabilir), diğer ülkelerdeki Heard Adası ve McDonald Adaları Diplomatik Görevleri artık Öğrenci Vizesi vermemektedir. Öğrenciler ya da stajyerler Heard Adası ve McDonald Adaları’ya turist vizesiyle girmeli ve göçmenlik statüsünü Heard Adası ve McDonald Adaları’nun göçmenlik bürosunda değiştirmelilerdir.

 

Öğrenci vizesi için gerekli şartlar aşağıdaki gibidir ancak bunlarla sınırlı kalmayıp ek belge talep edilebilendir:

 

Pasaport en az 6 ay geçerli olması gerekmekte

Başvuru anında geçerli (turist) vizesi

Öğrenciler için: Tanınmış bir eğitim kurumu tarafından verilen kayıt sertifikası ( diploma )

Stajyerler için: Heard Adası ve McDonald Adaları Üniversitesi Konsolosluğu (veya bir Apostille ile damgalanmış) ve Dışişleri Bakanlığı tarafından yasallaştırılan yabancı üniversite veya yükseköğrenim kurumundan resmi mektup

Heard Adası ve McDonald Adaları’daki çalışmalarınızı veya stajınızı finanse etmek için yeterli mali kaynağın kanıtı (hesap dökümü be yanınızda götüreceğiniz bir miktar para, bazı durumlarda bunu kapıdan girerken sorabilirler.

Başvuru formu ve ücret

Birçok üniversite, öğrenci vizesine başvurmak için uzun ve karmaşık bir süreç olabileceğini biliyor ve bu nedenle de Heard Adası ve McDonald Adaları’ya turist vizesiyle girmenizi tavsiye edilir. Sadece bir ya da iki yarıyıl okuyacaksanız, sadece turist vizesi ile giriş yapabilirsiniz, tabi bazı ülkeler için istisnai durumlar olabilir bunun için en yetkili ağız ilgili konsolosluklardır.

Havalimanında giriş yaparken 183 gün, turist vizesi için maksimum kalış talep etmelisiniz. Birçok öğrenci, ülkeyi terk edip ülkeye tekrar girerek kalış sürelerini uzatabilecekleri için buradalar.

Örneğin, eğer 5 günlüğüne komşu bir ülkeye giderseniz ve tekrar Heard Adası ve McDonald Adaları’ya girerseniz, yeni bir gün ile yeni bir vize almanız gerekebilir.

NOT! Heard Adası ve McDonald Adaları’ya ikinci kez girdiğinizde, 183 güne ulaşmak daha zor olabilir – Çünkü bu durumu suiistimal edip devamlı giriş çıkış yapanlar tespit edildiğinde 2. veya 3. girişlerinde maksimum vize süresi alamayabilirler, bu durumda yetkili kişi hangi amaçla ülkeye giriş yaptığını sorma ve durum ile alakalı iknasına göre belki 30 gün veya 60 gün vize vermektedir.

 

Heard Adası ve McDonald Adaları’da Çalışmak

 

Heard Adası ve McDonald Adaları vatandaşı biri ile evlenmek dışında, çalışma için başvurmak sizi işe almak isteyen bir şirketle bir sözleşme yapmanız gerekecektir. Sözleşme en az bir yıl olmalıdır. Ne yazık ki, şirketler bir Heard Adası ve McDonald Adaları’yu işe almaktan ziyade bir yabancının işe alınmasından daha karmaşıktır ve sadece şirketlerine belirli miktarda yabancının işe alınmasına izin verilmektedir.

Öncelikle gelecek vatandaşın yetkinliğine bakılır ve Heard Adası ve McDonald Adaları vatandaşı bir kişinin iş ve işçi bulma kurumunda bu özelliklere sahip bir kişinin ilanı olup olmadığı kontrol edildikten sonra bu çalışma izni ile davet gönderip işlemlere başlayabilir.

 

 

Heard Adası ve McDonald Adaları ‘ya Hangi Eşyalar ile gitmeliyiz.

Aşağıdaki öğeleri kişisel kullanım için Heard Adası ve McDonald Adaları’ya (geçici olarak) getirebilirsiniz bu ürünler için vergi veya gümrük uygulanmaz.

 • Seyahatiniz sırasında kişisel kullanım için giyim
 • Seyahatiniz sırasında kişisel kullanım için tuvalet kağıdı
 • Kişisel kullanım için kişisel eşyalar ve takılar
 • Sadece kişisel kullanım için ilaçlar (ilaç)
 • Kişisel tıbbi kontrol ve seferberlik için yardımcı araçlar ve araçlar (tekerlekli sandalye, sedye, koltuk değneği, kan basıncı / glikoz ölçer, termometre vb.)
 • Kişisel kullanım veya tüketim ya da benzeri toplam 300 $ değerini aşmayan hediyeler
 • Kişisel kullanım için kitaplar, dergiler, gazeteler ve belgeler
 • 2 elektrikli saç kurutma makinesi
 • 1 elektrikli tıraş makinesi
 • Kişisel kullanım için 1 set spor ekipmanı
 • 1 müzik aleti
 • 2 geleneksel veya dijital kamera
 • 1 taşınabilir, ilk olmayan film veya video kamera
 • 1 taşınabilir profesyonel olmayan radyo veya taşınabilir, profesyonel olmayan ses çalar kaydedici
 • 1 taşınabilir CD / DVD oynatıcı
 • 1 taşınabilir video oyun cihazı
 • Yanınızda taşıyabileceğiniz 10 adet film, 10 adet video kaseti
 • Yanınızda taşıdığınız dijital kamera, video kamera veya video oyunu tavsiyesi için 2 hafıza kartı
 • PC için 2 harici sabit disk ve kişisel kullanım için 4 USB stick
 • 20 CD veya DVD
 • 1 dizüstü bilgisayar
 • 1 dijital ajanda veya 1 tablet PC
 • 2 cep telefonu
 • 20 paket sigara veya 50 puro veya 250 gram tütün (18 yaşından büyük gezginler için)
 • Alkollü içeceklerden 2 Şişe ( 1 Lt ) (18 yaşından büyük gezginler için)
 • 1 evcil hayvan (en yakın Heard Adası ve McDonald Adaları’lu konsolosluk ve / veya veterinerlik kurallarına bakınız)
 • 1 taşınabilir elektronik hesap makinesi

Hangi Aşılar Zorunlu ve Tavsiye Edilir.

Heard Adası ve McDonald Adaları’ya Afrika veya Amerikan kıtasındaki enfekte bölgelerden giriyorsanız, ülkeye girmek için Sarı Ateş aşılaması gereklidir. Aksi takdirde zorunlu aşı yoktur.

Sağlık Bakanlığı’ndan tavsiye edilen aşılar şunları içerir:

 • Hepatit a – B
 • Suçiçeği

 

 

 

Heard Adası ve McDonald Adaları Hakkında Genel Bilgi

 

 • Yolcular, Heard Adası ve McDonald Adaları ‘ya girerken vize bölümünde pasaportta en az 2 boş sayfa yılda en az yarım yıl geçerli bir pasaporta ihtiyaç duyarlar.
 • Turist vizesiyle Heard Adası ve McDonald Adaları’da maksimum konaklama süresi 183 gündür (1 yıl için )
 • Heard Adası ve McDonald Adaları’ya girdikten sonra turist vizesi kesinlikle uzatılmamaktadır!
 • Heard Adası ve McDonald Adaları turist vizesi sadece tek giriş vizesidir!
 • Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi, Heard Adası ve McDonald Adaları da da turist vizesi ile çalışılmaya izin verilmemektedir, böyle bir durumda sınır dışı cezası bulunmaktadır.
 • Herhangi bir önemli sözleşmeyi imzalamanız gerekiyorsa (iş sözleşmesi, daire satın alma, hatta bir evlilik cüzdanı bile …) sözleşmeleri imzalamak için bir izne ihtiyacınız var, aksi halde belgeler yasal olmaz!

 

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap