Hırvatistan vize istiyor mu sorusunun cevabı

Hırvatistan için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.+ 385

Telefon Kodu

Hırvatça

Resmi Dili

Kuna

Para Birimi

GMT +1

Saat Dilimi

02:00

Uçakla Kaç Saat?

Hırvatistan hakkında bilgiler

Avrupa’da yer alan Hırvatistan; Orta Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz’in kesişme noktalarında yer almaktadır, bu nedenle son derece önemli bir konumdadır. Parlamenter Cumhuriyet devleti olan Hırvatistan; başkenti Zagreb dışında 20 idari bölgeden meydana gelmektedir.

Yaklaşık olarak 56 bin kilometrekarelik bir alana kurulmuş olan bu ülke; binden fazla adayı da bünyesinde barındırıyor.

Hırvatistan’da halkın büyük bir çoğunluğu Hırvat’tır. Bunun yanı sıra bu ülkedeki vatandaşların büyük bir çoğunluğu da Katolik’tir.

Ülke ekonomisi büyük ölçüde hizmet sektörüne dayalıdır. Bunun dışında ülkede ekonomiyi sağlayan diğer sektörler ise; sanayi ve tarım alanları olmaktadır. Dünya’daki tüm ülkelere yapılan turistik gezilerde 18. sırada kendisine yer bulan Hırvatistan; birçok tarihi yapıyı, değeri ve doğal güzellikleri bünyesinde barındırmaktadır.

Özellikle Dubrovnik, Zagreb, Split, Losinj Adası, Rijeka, Hvar Adası, Zadar, Rovinj, Rab Adası, Trogir, Pula, Brac Adası gibi şehirler, adalar ve bölgeler ülkenin doğal ve tarihi değerleri açısından gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır.

Bunun dışında cıvıl cıvıl caddeleri, müzeleri, kiliseleri, alışveriş merkezleri ve doğal park alanları ile tam bir yaşam alanı oluşturan Hırvatistan; özellikle turistik gezilerde tercih edilebilecek ülkeler arasında yer alıyor.


Türkiye’den Hırvatistan’a gitmek için en hızlı ve en kolay yol olan uçakları tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan Hırvatistan’a yapılacak olan direk uçuşlar 1.5 saat kadar sürmektedir. Ayrıca Türkiye’de ki
diğer illerde yer alan hava alanlarından da en fazla yarım saat daha fazla sürecek şekilde 1.5-2 saat aralığında Hırvatistan’a uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Hırvatistan hakkında yorumlar:

Hırvatistan için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos