Hırvatistan vize istiyor mu?

Hırvatistan vize istiyor mu sorusunun cevabı

Evet İstiyor 

Hırvatistan için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

 

+385

Telefon Kodu

Hırvatça

Resmi Dili

Kuna

Para Birimi

GMT +1

Saat Dilimi

02:00

Uçakla Kaç Saat?

 

Hırvatistan Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Hırvatistan Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

                                     

Hırvatistan hakkında bilgiler

Avrupa’da yer alan Hırvatistan; Orta Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz’in kesişme noktalarında yer almaktadır, bu nedenle son derece önemli bir konumdadır. Parlamenter Cumhuriyet devleti olan Hırvatistan; başkenti Zagreb dışında 20 idari bölgeden meydana gelmektedir.

Yaklaşık olarak 56 bin kilometrekarelik bir alana kurulmuş olan bu ülke; binden fazla adayı da bünyesinde barındırıyor.

Hırvatistan’da halkın büyük bir çoğunluğu Hırvat’tır. Bunun yanı sıra bu ülkedeki vatandaşların büyük bir çoğunluğu da Katolik’tir.

Ülke ekonomisi büyük ölçüde hizmet sektörüne dayalıdır. Bunun dışında ülkede ekonomiyi sağlayan diğer sektörler ise; sanayi ve tarım alanları olmaktadır. Dünya’daki tüm ülkelere yapılan turistik gezilerde 18. sırada kendisine yer bulan Hırvatistan; birçok tarihi yapıyı, değeri ve doğal güzellikleri bünyesinde barındırmaktadır.

Özellikle Dubrovnik, Zagreb, Split, Losinj Adası, Rijeka, Hvar Adası, Zadar, Rovinj, Rab Adası, Trogir, Pula, Brac Adası gibi şehirler, adalar ve bölgeler ülkenin doğal ve tarihi değerleri açısından gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır.

Bunun dışında cıvıl cıvıl caddeleri, müzeleri, kiliseleri, alışveriş merkezleri ve doğal park alanları ile tam bir yaşam alanı oluşturan Hırvatistan; özellikle turistik gezilerde tercih edilebilecek ülkeler arasında yer alıyor.

Türkiye’den Hırvatistan’a gitmek için en hızlı ve en kolay yol olan uçakları tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan Hırvatistan’a yapılacak olan direk uçuşlar 1.5 saat kadar sürmektedir. Ayrıca Türkiye’de ki
diğer illerde yer alan hava alanlarından da en fazla yarım saat daha fazla sürecek şekilde 1.5-2 saat aralığında Hırvatistan’a uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Bir yorum bırakın