İbiza Adası vize istiyor mu sorusunun cevabı

İbiza Adası için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.00 34 X

Telefon Kodu

İspanyolca

Resmi Dili

Euro

Para Birimi

(UTC+01:00)

Saat Dilimi

4 saat

Uçakla Kaç Saat?

İbiza Adası hakkında bilgiler

Dünyaca ünlü gece kulüpleri ile tanıdığımız İbiza, yazın yapılan partiler ile de oldukça meşhurdur. İspanya’daki adalardan biri olan İbiza adasında genel olarak 3 yerleşim bölgesi bulunmaktadır. Özellikle son 30 yıl içinde yaz tatillerinin en gözde adalarından biri haline gelen İbiza’da Akdeniz’in ılıman iklimi etkilidir. Temmuz- Ağustos aylarında 30 derece civarında olan sıcaklık, kış aylarında 10 dereceye kadar düşmektedir.
İbiza tatili için en ideal zaman dilimi Nisan ve Ekim ayları arasıdır. Tüm dünyadan gelen tatilcilere ev sahipliği yapan bu muhteşem adaya gitmek için aktarmalı uçak seferlerini tercih edebilirsiniz. Henüz İbiza’ya direkt uçuşlar yapılmıyor. Tam bir tatil cenneti olan İbiza, konaklama konusunda da birçok farklı alternatif sunuyor. Geceliği 80 Euro’dan başlayan konaklama, bölgeye ve otele göre 600 Euro’ya kadar çıkabiliyor.

İbiza Mutfağı

Adanın mutfağına gelince… Dünyanın her yerinden tatilcilerin uğrak bir bölgesi olan İbiza’da, tüm dünya mutfaklarından lezzetler bulabilirsiniz. İspanya yönteminde bir ada olduğu için, en çok da İspanyol mutfağı tercih ediliyor. İbiza mutfağının en önemli iki yemeği ise bir tür börek olan flao ve pasta olan ensaimada oluyor. Bu adada, her mutfaktan restoranlar bulabilirsiniz.


İbiza Tatili

Gündüzleri İbiza’da zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Plajda gerçekleşen beach partiler, eğlenceli festivaller, adanın en çekici etkinliklerinden. Yemyeşil bitki örtüsü ve harika kumları ile İbiza’da en güzel plajlar; Cala Bassa, Cala Salada, Cala Comte ve Cala Tarida oluyor. İbiza’ya yolunuz düşerse, adanın Formentara bölgesini mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca adada düzenlenen turlar da oldukça keyifli.
İbiza Gece Hayatı
Gece hayatı, İbiza’nın tüm dünyada üne kavuşmasını sağlayan en önemli şey. Dünyaca ünlü gece kulüpleri ve barları ile İbiza’da hayat hiç bitmiyor. Plaj kulüpleri ve diskolarda partiler sabah 4-5’e kadar sürüyor. Dj şovları ve sahne performansları ve barların atmosferleri, sizi İbiza gecelerinin içine çekecek.

İbiza Gezilecek Yerler

• İbiza Town, adanın merkezi.
• Küçük bir adacık olan Es Vedra
• Bar Anita
• Arkeoloji Müzesi
• Sa Penya
• D’Alt Villa tarihi alanı
• Atlantis koyu adada mutlaka görmeniz gereken yerlerden.

İbiza Adası hakkında yorumlar:

İbiza Adası için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos