İbiza Adası vize istiyor mu?

İbiza Adası vize istiyor mu sorusunun cevabı

Evet İstiyor 

İbiza Adası için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

00 34 X

Telefon Kodu

İspanyolca

Resmi Dili

Euro

Para Birimi

(UTC+01:00)

Saat Dilimi

4 saat

Uçakla Kaç Saat?

 

İbiza Adası Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

İbiza Adası Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

                                   

İbiza Adası hakkında bilgiler

Dünyaca ünlü gece kulüpleri ile tanıdığımız İbiza, yazın yapılan partiler ile de oldukça meşhurdur. İspanya’daki adalardan biri olan İbiza adasında genel olarak 3 yerleşim bölgesi bulunmaktadır. Özellikle son 30 yıl içinde yaz tatillerinin en gözde adalarından biri haline gelen İbiza’da Akdeniz’in ılıman iklimi etkilidir. Temmuz- Ağustos aylarında 30 derece civarında olan sıcaklık, kış aylarında 10 dereceye kadar düşmektedir.
İbiza tatili için en ideal zaman dilimi Nisan ve Ekim ayları arasıdır. Tüm dünyadan gelen tatilcilere ev sahipliği yapan bu muhteşem adaya gitmek için aktarmalı uçak seferlerini tercih edebilirsiniz. Henüz İbiza’ya direkt uçuşlar yapılmıyor. Tam bir tatil cenneti olan İbiza, konaklama konusunda da birçok farklı alternatif sunuyor. Geceliği 80 Euro’dan başlayan konaklama, bölgeye ve otele göre 600 Euro’ya kadar çıkabiliyor.

İbiza Mutfağı

Adanın mutfağına gelince… Dünyanın her yerinden tatilcilerin uğrak bir bölgesi olan İbiza’da, tüm dünya mutfaklarından lezzetler bulabilirsiniz. İspanya yönteminde bir ada olduğu için, en çok da İspanyol mutfağı tercih ediliyor. İbiza mutfağının en önemli iki yemeği ise bir tür börek olan flao ve pasta olan ensaimada oluyor. Bu adada, her mutfaktan restoranlar bulabilirsiniz.

İbiza Tatili

Gündüzleri İbiza’da zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Plajda gerçekleşen beach partiler, eğlenceli festivaller, adanın en çekici etkinliklerinden. Yemyeşil bitki örtüsü ve harika kumları ile İbiza’da en güzel plajlar; Cala Bassa, Cala Salada, Cala Comte ve Cala Tarida oluyor. İbiza’ya yolunuz düşerse, adanın Formentara bölgesini mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca adada düzenlenen turlar da oldukça keyifli.
İbiza Gece Hayatı
Gece hayatı, İbiza’nın tüm dünyada üne kavuşmasını sağlayan en önemli şey. Dünyaca ünlü gece kulüpleri ve barları ile İbiza’da hayat hiç bitmiyor. Plaj kulüpleri ve diskolarda partiler sabah 4-5’e kadar sürüyor. Dj şovları ve sahne performansları ve barların atmosferleri, sizi İbiza gecelerinin içine çekecek.

İbiza Gezilecek Yerler

• İbiza Town, adanın merkezi.
• Küçük bir adacık olan Es Vedra
• Bar Anita
• Arkeoloji Müzesi
• Sa Penya
• D’Alt Villa tarihi alanı
• Atlantis koyu adada mutlaka görmeniz gereken yerlerden.

Bir yorum bırakın