İtalya vize istiyor mu sorusunun cevabı

İtalya için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.+ 39

Telefon Kodu

İtalyanca

Resmi Dili

Euro

Para Birimi

UTC+01:00

Saat Dilimi

Saat: 3 saat

Uçakla Kaç Saat?

İtalya hakkında bilgiler

Aşıklar kenti Venedik, şarkılara isim olmuş Portofina, tarihi sokakları, sanatın mimarı Floransa, görkemli Roma, modanın başkenti Milano… Tüm dünyada en çok beğenilen ülkelerden biri olan İtalya, makarnanın da anavatanıdır. Ülkenin en popüler iki yemeği makarna ve pizza. Bunlar dışında bilinen çok yemekleri de yok. Ama makarna ve pizza konusunda geniş bir mutfakları olduğunu söylemek mümkün. Pizza ve makarnanın dışında, et yemek isterseniz, içinin mutlaka pişirilmesini istediğinizi belirtin. Çünkü etlerin içi bize göre biraz çiğ. Diğer yemeklerde de Türk mutfağı kadar başarılı olmadıklarını göreceksiniz. İtalya’nın modern ve tarihi mimarisi de oldukça gelişmiş. Ortaçağ’dan kalan yapılar tarihini ve güzelliğini aynen koruyor. Roma’ya yolunuz düşerse bunu zaten göreceksiniz. Çünkü Roma’da yer alan meydanlar ve binaların büyük bir bölümü tarihi özellikler taşıyor. Burada temiz ve düzenli bir çevre ile karşılaşacaksınız. Özellikle sokak ve meydanlarda görüntü kirliliği yaratmamaya büyük özen gösteriyorlar.


• Floransa’yı görmeden geri dönmeyin. Merkezde yer alan Duomo kulesi, gezebileceğiniz yerlerden. Kulenin fotoğraflarını çekmeyi unutmayın.
• Şehrin ara sokaklarında gezerken, tarihi yapılar sizi büyüleyecek.
• Sokak satıcılarından birçok farklı eşya satın alabilirsiniz. Çantalar, güneş gözlükleri, hediyelik eşyalar…
• Republica meydanı da görmeniz gereken yerlerden. Meydanda birçok farklı vitrin gezebilirsiniz.
• Buraya gelince Dante’nin evini görmeden geri dönmeyin.
• Buraya geldiğinizde Piezza della Signoria meydanında keyifli bir tur yapabilirsiniz. Davud heykeli ve diğer heykeller sizi büyüleyecek.
• Yine şehir merkezinde yer alan müzeleri ziyaret etmeyi de ihmal etmeyin.
• Tarih ve sanat dolu Floransa’yı tanımak için Da Vinci’nin Şeytanları dizisini izlemeyi unutmayın.
Aşıklar şehri Venedik, ülkenin en güzel şehirlerinden. Şehrin sokaklarında gezerken birbirinden güzel mozaikler, harika mimari eserler ve Venedik’in romantizm dolu görüntüsü sizi kendine hayran bırakacak. Roma da İtalya’nın en güzel şehirlerinden. Ülkenin başkenti Roma, aynı zamanda ölümsüz şehir olarak da bilinir. Tüm dünyadan gelen turistlere ev sahipliği yapan şehrin ara sokaklarını gezerken şehirde kaybolacaksınız. Burada da ülkenin en güzel mimari yapılarını, kendine has mimarisini göreceksiniz. Şehirde restoranlar biraz pahalı gelebilir. Çünkü hemen her şey için harç alıyorlar. Uygun fiyata yemek arıyorsanız, Campo dei Fiori’yi tercih edebilirsiniz. Buradaki büfelerde lezzetli ve ucuz yemek yiyebilirsiniz.

İtalya hakkında yorumlar:

İtalya için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos