SON DAKİKA
Kanada Vize İstiyor Mu? Beyaz Rusya Vize İstiyor Mu? Botsvana Vize İstiyor Mu? Bouvet Adası Vize İstiyor Mu? Bhutan Vize İstiyor Mu? Brezilya Vize İstiyor Mu? Brunei Vize İstiyor Mu?
Anasayfa / İtalya Ocak 5, 2018 415 okunma

İtalya vize istiyor mu?

İtalya vize istiyor mu sorusunun cevabı

Evet İstiyor 

İtalya için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

 

+ 39

Telefon Kodu

İtalyanca

Resmi Dili

Euro

Para Birimi

UTC+01:00

Saat Dilimi

Saat: 3 saat

Uçakla Kaç Saat?

 

İtalya Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

İtalya Başvuru formunu indirmek için tıklayınız. 

İtalya hakkında bilgiler

Aşıklar kenti Venedik, şarkılara isim olmuş Portofina, tarihi sokakları, sanatın mimarı Floransa, görkemli Roma, modanın başkenti Milano… Tüm dünyada en çok beğenilen ülkelerden biri olan İtalya, makarnanın da anavatanıdır. Ülkenin en popüler iki yemeği makarna ve pizza. Bunlar dışında bilinen çok yemekleri de yok. Ama makarna ve pizza konusunda geniş bir mutfakları olduğunu söylemek mümkün. Pizza ve makarnanın dışında, et yemek isterseniz, içinin mutlaka pişirilmesini istediğinizi belirtin. Çünkü etlerin içi bize göre biraz çiğ. Diğer yemeklerde de Türk mutfağı kadar başarılı olmadıklarını göreceksiniz. İtalya’nın modern ve tarihi mimarisi de oldukça gelişmiş. Ortaçağ’dan kalan yapılar tarihini ve güzelliğini aynen koruyor. Roma’ya yolunuz düşerse bunu zaten göreceksiniz. Çünkü Roma’da yer alan meydanlar ve binaların büyük bir bölümü tarihi özellikler taşıyor. Burada temiz ve düzenli bir çevre ile karşılaşacaksınız. Özellikle sokak ve meydanlarda görüntü kirliliği yaratmamaya büyük özen gösteriyorlar.

• Floransa’yı görmeden geri dönmeyin. Merkezde yer alan Duomo kulesi, gezebileceğiniz yerlerden. Kulenin fotoğraflarını çekmeyi unutmayın.
• Şehrin ara sokaklarında gezerken, tarihi yapılar sizi büyüleyecek.
• Sokak satıcılarından birçok farklı eşya satın alabilirsiniz. Çantalar, güneş gözlükleri, hediyelik eşyalar…
• Republica meydanı da görmeniz gereken yerlerden. Meydanda birçok farklı vitrin gezebilirsiniz.
• Buraya gelince Dante’nin evini görmeden geri dönmeyin.
• Buraya geldiğinizde Piezza della Signoria meydanında keyifli bir tur yapabilirsiniz. Davud heykeli ve diğer heykeller sizi büyüleyecek.
• Yine şehir merkezinde yer alan müzeleri ziyaret etmeyi de ihmal etmeyin.
• Tarih ve sanat dolu Floransa’yı tanımak için Da Vinci’nin Şeytanları dizisini izlemeyi unutmayın.
Aşıklar şehri Venedik, ülkenin en güzel şehirlerinden. Şehrin sokaklarında gezerken birbirinden güzel mozaikler, harika mimari eserler ve Venedik’in romantizm dolu görüntüsü sizi kendine hayran bırakacak. Roma da İtalya’nın en güzel şehirlerinden. Ülkenin başkenti Roma, aynı zamanda ölümsüz şehir olarak da bilinir. Tüm dünyadan gelen turistlere ev sahipliği yapan şehrin ara sokaklarını gezerken şehirde kaybolacaksınız. Burada da ülkenin en güzel mimari yapılarını, kendine has mimarisini göreceksiniz. Şehirde restoranlar biraz pahalı gelebilir. Çünkü hemen her şey için harç alıyorlar. Uygun fiyata yemek arıyorsanız, Campo dei Fiori’yi tercih edebilirsiniz. Buradaki büfelerde lezzetli ve ucuz yemek yiyebilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap