Japonya vize istiyor mu sorusunun cevabı

Japonya için; Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.+81

Telefon Kodu

Japonca

Resmi Dili

Yen

Para Birimi

GMT +9

Saat Dilimi

11:00

Uçakla Kaç Saat?

Japonya hakkında bilgiler

Doğu Asya'da bulunan Japonya "Doğan Güneşin Ülkesi" olarak bilinmektedir. Japonya 3.000'den fazla adadan oluşmaktadır. Teknoloji'nin çok gelişmiş olduğu bir ülke olan Japonya'nın nüfusu yaklaşık 130 milyondur. Japonya'da daha çok muson iklimi görülmektedir. Dört mevsiminde belirgin olarak yaşandığı Japonya, yaz mevsiminde nemli ve sıcaktır. Kış mevsiminde ise iç ve dış kısımlarına göre farklılık göstermektedir. Eylül aylarının başında ülke de rüzgar, yağmur, tayfun görülür.

İstanbul'dan, Tokya'ya direk uçuşlar yaklaşık olarak 11 saat sürmektedir. Dubai, Londra ve Amsterdam gibi şehirlerden aktarmalı olarakta gidilebilir. Aktarma yapılarak gidildiğinde varış 20 - 25 saat sürmektedir.

Dünya'nın en iyi teknolojisine sahip olması nedeniyle çok gelişmiş bir ülkedir. Yapılan yüksek katlı binaları, dümdüz yolları ve değişik tasarımlara sahip otelleri ile milyonlarca turist her yıl ülkeyi ziyaret etmektedir.

Pahalı bir ekonomiye sahip Japonya'nın sayılamayacak kadar güzellikte kültürel değerleri bulunmaktadır.

Tokya'da bulunan en pahalı ve en çok ziyaret edilen alışveriş merkezi Odaiba bu değerlerden biridir. Bunun dışında cıvıl cıvıl sokakları lüks alışveriş ve gece mekanlarına sahip Shinjuku, pembe - bembeyaz ağaçları ortasında bulunan nehri ile mükemmel bir görüntüye sahip Ueno parkı bulunmaktadır.


Japon yemekleri denildiğinde ise akla ilk gelen şey suşidir. Japonya'ya gelen her turist bir kez de olsun bu lezzeti yaşaması gerekir. Mükemmel bir kültürel ülke olan Japonya'nın gece hayatı da çok hareketlidir.

Canlı müzik, içkili mekanlar, masa salonları, cinsel içerikli barlar gibi olabilecek tüm eğlence merkezi Japonya'da bulunmaktadır.

Özellikle Tokyo'nun Roppongi semti sırf gece hayatı üzerine kurulmuştur. Mükemmel bir ülke yapısı bulunan Japonya'nın kesinlikle görülmesi gereken ülkelerden biridir.

Japonya hakkında yorumlar:

Japonya için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos