Kanarya Adaları vize istiyor mu sorusunun cevabı

Kanarya Adaları için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.0034

Telefon Kodu

İspanyolca

Resmi Dili

Euro

Para Birimi

(UTC+00:00)

Saat Dilimi

10-20 Saat

Uçakla Kaç Saat?

Kanarya Adaları hakkında bilgiler

Ülkemizde özellikle balayı çiftlerinin gözde tatil rotalarından biri olan Kanarya Adaları, Avrupalıların da gözde tatil merkezlerinden biridir. 7 takımadadan oluşan Kanarya Adaları, şöyle sıralanıyor;

1. Gran Canaria
2. La Gomera
3. Lanzarote
4. Tenerife
5. El Hierro
6. Fuerteventuro
7. La Palma

Özellikle Tenerife, tüm dünyadan gelen turistlerin göz bebeğidir. Muhteşem plajları, harika kumları ile tatile doyacağınız bu adada, Kanarya Adaları arasında en büyük ikinci ada. Birçok otelin ve keyifli etkinliklerin yer aldığı adada, her yıl festivaller düzenleniyor. Bu adada yazı harika bir şekilde geçirebilirsiniz. Lezzetli şaraplar tadabilir, muhteşem balık yemekleri yiyebilir, tertemiz plajlarda güneşlenebilir gece hayatının keyfini çıkarabilirsiniz. Bu adaya gelen birçok turist, bu harika adada milyonlarca lira ödeyip ev almışlar. Uzun bir yaz dönemi yaşanan Tenerife’de tatil havası sizi fazlasıyla büyüleyecek. Burada büyük golf sahaları, müzeler, parklar gezebilir, deniz ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.


• Kanarya Adaları’nın karaya en yakın adası Lanzarote’dir. Fasın 100 km’e açığında bulunan ada, Avrupalı tatilcilerin de en gözde tatil mekanlarından biridir.
• Bu adaların adı, sanıldığı gibi kanaryadan değil, Latince’de köpek anlamına gelen “canis” ten gelmektedir.
• Ada halkı genelde güler yüzlü ve yardımseverdir. Kaldığınız otelde, yemek yediğiniz restoranda ya da güneşlendiğiniz plajda samimi insanlarla karşılaşacaksınız.
• Kanarya Adaları, aynı zamanda Amerika’nın keşfedilmesinde de önemli bir rol oynamıştır.
• Adalarda turizm, en büyük gelir kaynağıdır. Turizmin yanında portakal, muz, domates ve tütün tarımı da ülke gelirinin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.
• Kanarya Adaları tatili için en uygun zaman, genellikle Mayıs ve Ekim ayları arasındaki zamandır. Bir haftalık bir Tenerife tatili, tüm yılı dinlenmiş geçirmenize yetecek.
• Tenerife aynı zamanda bu adaların başkenti olarak kabul ediliyor ve bu adalar içinde nüfusu en yoğun ada.
• Mutfağı da bu adanın tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor. Lezzetli balık, et yemekleri, İspanya mutfağının lezzetli tatları bu adada bulabileceğiniz yemeklerden.
• Kanarya Adaları, özellikle İngilizlerin en çok tercih ettikleri tatil rotalarından. Otel yoğunluğu ve her bütçeye uygun konaklama seçeneği ile bu 7 adadan her biri, size keyifli bir tatil vaat ediyor.

Kanarya Adaları hakkında yorumlar:

Kanarya Adaları için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos