Kolombiya vize istiyor mu?

Kolombiya vize istiyor mu sorusunun cevabı

Hayir İstemiyor

Kolombiya için; Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

+57

Telefon Kodu

İspanyolca

Resmi Dili

COP(BESO)

Para Birimi

GMT-5

Saat Dilimi

20 saat 29 dakika

Uçakla Kaç Saat?

 

Kolombiya  Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Kolombiya  Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

Kolombiya hakkında bilgiler

Vize istemeyen Ülkeler arasında bulunan Kolombiya yüz ölçümüne göre güney Amerika’nın 4. Büyük ülkesidir. 45 milyonu aşkın nüfusa sahiptir. Ülkenin ihraç ettiği ürünlerin başını Kahve, çiçek, zümrüt ve kömür çekmektedir. Ülkede ılıman iklim özellikleri görülür, yüksek dağlarda genellikle kar olur. İspanyollar bölgeye 15. Yüzyılda ayak basmışlardır. çoğu insan ülke adının Kristof Kolomp tarafından verildiği biliniyor ancak bu bilgi yanlıştır. Ülke adını devrimci Venezualı Francisco de Miranda tarafından almış ve halkın bağımsızlığı böylece başlayarak insanlar toprak sahibi de olmuştur.

• Ülke iklimi ılıman olduğundan yağmur sık görülmekte eğer yolculuk yaparsanız valizinize ıslanmamak için gerekli malzemeleri koymayı unutmayın
• Eğer İspanyolca bilmiyorsanız  yanınızda seyahat etmeden önce bir kırtasiyeye giderek veya internetten bir el kitabı sipariş verebilirsiniz
• Ülke turizmi yapılan yatırımlarla gelişmiş ve sıcak para akışı ülke ekonomisine önemli derecede katkı sağlamakta
• İnsanlar yabancı ziyaretçilere karşı dost canlısı ve yardımseverler. Örneğin; Kolombiya ya gittiniz ve hiçbir yer bilmiyorsunuz rezervasyon yaptığınız otele gün içinde giriş yapmanız gerekiyor ise hiç telaşlanmayın insanlar havaalanından itibaren size her konuda yardımcı olacaklardır.
• Ülkenin her yerinde orman görmek mümkün yağış fazla olduğundan her yer yeşillik ayrıca ormanda vahşi yaşamı da izlemek bir fırsat eğlenmek için bazı işletmelerin düzenlediği doğa yürüyüşüne, kuş gözlemciliğine katılmak mümkün bu gezilerin fiyatları da gayet uygun her kesimden insan katılabilir
• Ülke nüfusu yaklaşık olarak 42 milyon civarında. insanların çoğu Katolik ’tir. Ülkede yabancı insanların kendi dil ve dinlerinde ibadet etmelerinde herhangi bir sakınca yoktur ve bu durum ülkenin başka insanların özgürlüğüne önem verdiğinin de göstergesidir.
• Ülke kahve üretiminden önemli derecede gelir elde etmekte onu ikinci sırada da karanfil üretimi takip etmekte. Kolombiya karanfil üretiminde dünyada ilk sırayı alan Brezilya’dan sonra ikinci sıradadır.
• Ülke ayrıca spor etkinliklerine önem vermekte futbol ve
Beyzbol rağbet görmekte. Ayrıca Real Madrid te ünlü oyuncu James Rodriguez Kolombiyalı yıldız futbolcudur.

Bir yorum bırakın