Küba vize istiyor mu sorusunun cevabı

Küba için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.+53

Telefon Kodu

İspanyolca

Resmi Dili

Küba Pezosu

Para Birimi

UTC-5

Saat Dilimi

15 saat

Uçakla Kaç Saat?

Küba hakkında bilgiler

Karayipler’in en popüler, en kalabalık ve yüzölçümü bakımından en büyük ada ülkesi olan Küba, 11 milyonluk nüfusu ile dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Tropikal iklimin hakim olduğu ülke, dünyadaki en büyük 13 adadan biridir. Tüm dünyanın dikkatini çeken bir devrim ile dikkat çeken Küba, Unesco tarafından yapılan bir araştırmaya göre, dünyada en çok görülmek istenen ülkelerin başında geliyor. Şehirde tur yapmak için, şehir merkezindeki taksileri tercih edebilirsiniz.
Ülkedeki aileler genellikle kalabalık ailelerden oluşuyor. Oturdukları evler ise devlete ait ve her ay devlete kira ödeniyor. Ülkede spor da oldukça önemli. En sevilen spor ise beyzbol. Küba hakkında bilinmesi gereken bir diğer bilgi de, renk ayrımının yapılmadığı sayılı ülkelerden biri olması. Teknolojik açıdan bir hayli geride kalan Küba’da cep telefonu kullananların sayısı bir hayli az, çünkü cep telefonu burada oldukça pahalı. İnternet kullanıcılarının sayısı da oldukça az, hatta birçokları tarafından yeni yeni biliniyor. Peki, Küba’da görülmesi gereken yerler neler? Buraya geldiğinizde yapmadan dönmeyin dediğimiz şeyler neler?


• Ülkenin aynı zamanda başkenti olan Havana, Küba’da görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Şehirde caddeler, insanlar ve farklı sokaklar dikkatinizi çekecek. Bugüne kadar gördüğünüz yerlere hiç benzemediğini garanti edebiliriz.
• 3 bölgeye ayrılan şehrin en modern bölgesi Vedado, şehri gezmeye başlamak için ideal bir nokta. Bölgede yer alan Katedral Meydanı’nda çok sayıda turist ile karşılaşacaksınız. Bu merkezde hemen her erkeğin elinde puro görmek mümkün. Oldukça turistik sokakları ile turistlerden yoğun ilgi gören şehir merkezinde Havana Kent Müzesi de görmeniz gereken yerlerden.
• Küba’ya kuşbakışı bakmaya ne dersiniz? Havana’da yer alan Camara Oscura tepesine çıkarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Eski, köhne ve yıkık dökük görünen evlere rağmen, şehrin manzarasını unutmayacaksınız.
• Havana’nın sahil şeridi olan Maleco’da, Mustafa Kemal Atatürk büstünü görünce şaşırmayın.
• Küba mutfağına gelince; acı lezzetlerin baskın olduğu bir mutfak bu. Farklı lezzet ve tatlara ev sahipliği yapan ülkede hemen her evde Congri adı verilen lezzeti bulabilirsiniz.
• Ayrıca tropikal iklimin hakim olduğu ülkede, tropikal lezzetlerle yapılan soslar da oldukça meşhur.

Küba hakkında yorumlar:

Küba için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos