Kuzey Kore vize istiyor mu sorusunun cevabı

Kuzey Kore için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabidir.+850

Telefon Kodu

Korece

Resmi Dili

Kuzey Kore Wonu

Para Birimi

UTC+9

Saat Dilimi

17 saat

Uçakla Kaç Saat?

Kuzey Kore hakkında bilgiler

Son dönemde dizi ve filmleri ile tüm dünyada popülerliği giderek artan Kuzey Kore, Asya kıtasının en merak edilen ülkelerinden biridir. Buraya yapacağınız bir gezi için, tercih edebileceğiniz birkaç farklı seyahat acentesi mevcut. Bunlardan biri merkezi Pekin’de bulunan Koryo Tour. Özellikle Avrupalı turistlerin tercih ettiği bu acentenin fiyatları diğerlerine oranla biraz daha yüksek. Size uygun fiyatlı tur düzenleyecek bir firma arıyorsanız, Dandong Chosun Tour Service size uygun seçenekler sunacaktır.
Bu ülkede bağımsız olarak seyahat etmenin yasak olduğunu bilmenizde yarar var. Bu nedenle, bu birkaç acenteden biri ile birlikte hareket etmelisiniz. Kuzey Kore’de ciddi bir disiplin söz konusu… Çin sınırından geçtikten sonra vardığınız Kuzey Kore’ye girdikten sonra, giriş yaptığınız istasyonda, yolculuk sırasında ya da trende fotoğraf çekmek yasak. Tüm dünyada en çok merak edilen ülkelerden biri olan Kuzey Kore’ye geldiğinizde, görmeden dönmeyeceğiniz önemli noktalar var…


• Sırlarla dolu Kuzey Kore’ye giriş çıkışlar konusunda öğrenmeniz gereken pek çok önemli şey var. Örneğin ülkeye giriş sırasında kimliğinizde, meslek kısmında gazeteci yazıyorsa, ülkeye giremiyorsunuz.
• Bir tura bağlı olmadan, bireysel olarak ülkeye girmeniz de neredeyse imkansız.
• Ayrıca tercih ettiğiniz seyahat acentesi de mutlaka Kuzey Kore devleti ile anlaşmalı bir acente olmalıdır.
• Ülkede fotoğraf çektirmek için fazla heveslenmeyin. Yanınızda rehber olmadan, fotoğraf çekmeniz de imkansız görünüyor.
• Sırlar ve bilinmezlerle dolu ülkede yanınızda rehber olmadan rahat hareket edemezsiniz.
• Ülke’ye gelmek için kullanacağınız Kuzey Kore Havayolu’nu tercih edecekseniz, bu havaalanının dünyanın 1 yıldızlı tek havayolu olduğunu unutmayın.
• Ancak tüm bu sıkı denetime ve zorluklara rağmen, Kuzey Kore seyahati, tüm dünyadan turistlerin tercihi oluyor.
• Kuzey Kore seyahati için, Türk Hava Yolları Katar aktarmalı uçağını kullanabilirsiniz.
• Buraya düzenlenen gezi turlarına katılacaksanız, yaz sezonunu tercih etmeniz daha iyi olacak. Çünkü Kuzey Kore’de kışlar oldukça sert geçiyor.
• Ülke mutfağına gelince, burada İstanbul’da olduğu kadar zengin bir mutfak ile karşılaşmak zor. Kızarmış pirinç ve pirinç makarnası, en çok tüketilen yiyeceklerden. Ayrıca balık, soya sosu, acı turşu, kırmızı sebzeler de en çok tüketilen besinlerden.
• Buraya gelirseniz; Chollima Statue, Pyongyang Zoo, Tomb of Tan’gun, Kim II Sung Square, M Map, Triumphal Arch’ı görmeden geri dönmeyin.
• Geceleri eğlenmek için ise ülkenin en ünlü gece kulüplerinden biri olan Diplomatic Club’ı tercih edebilirsiniz.

Kuzey Kore hakkında yorumlar:

Kuzey Kore için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos