Maldivler vize istiyor mu?

Maldivler  vize istiyor mu sorusunun cevabı

Hayir İstemiyor.

Maldivler için; Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

+960

Telefon Kodu

Maldivce

Resmi Dili

Rufiyaa

Para Birimi

GMT +5

Saat Dilimi

09:30

Uçakla Kaç Saat?

 

Maldivler  Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Maldivler  Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

 

Maldivler hakkında bilgiler

Maldivler, Güney Asya Hint Okyanusunda bulunmakta olup 1.200 adadan oluşan daha çok müslümanların yaşadığı bir devlettir. 1200 adanın sadece 281’inde yaşam sürdürülmektedir.Bu 281 adanın 81’i de otel şeklinde kullanılmakta olup turizmin en iyi olduğu yer konumundadır. Yıllık sıcaklık ortalaması 20 derecenin üstünde olan Maldivler’de 12 ay yaz mevsimi yaşanabilmektedir. Genellikle yağmurlar Mayıs ile Ekim ayları arasında yağar ancak nem ve sıcaklığı fazladır.

Türkiye – İstanbul’dan Maldiv adalarına uçuş ortalama 8 saat sürmekte olup Doha veya Dubai aktarmalı olarak gidilemektedir.Eşsiz bir tatil bölgesi olan Maldivler’de turistler için en büyük avantaj ise vize istememesidir.

Pudra renginde ki incecik kumu, berrak ve içi görünen denizi ile Maldivler turizm cenneti olarak bilinmektedir.Su altında’da birçok güzelliği bulunan Maldivler’de oteller deniz üzerine kurulmuştur. Doğa ve denizin iç içe bir bütünlük oluşturduğu Maldivler birçok çift tarafından balayı tatili için tercih edilmektedir.Değişik hayvan ve bitki türleri, rahatsızlık vermeyecek sıcaklıktaki kumsalı ve ılık denizi ile insanların içini ferahlatan bir yer durumundadır. Bulunduğunuz resort otelden denize hemen giribilmektedir. Maldivler en önemli özelliği ise çok turist alan bir ülke olmasına rağmen sessiz ve sakin deniz ortamının bulunmasıdır.

Denizde yüzülürken birçok balık türü ile karşılaşılabilmekte ve size eşlik edebilmektedirler. Ayrıca Maldivler’de sakin bir ortamın bulunması insanı rahatlatmakta ve ada’da sadece sizin yaşadığınızı düşündürecek bir hissiyat vermektedir. Deniz güneş ve sakinliğini arayan kişiler için bir numaralı tatil bölgesidir demek yanlış olmaz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir