Meksika vize istiyor mu?

Meksika vize istiyor mu sorusunun cevabı

Evet İstiyor 

Meksika için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

 

+52

Telefon Kodu

İspanyolca

Resmi Dili

Meksika Pesosu

Para Birimi

GMT+2

Saat Dilimi

2 saat

Uçakla Kaç Saat?

 

Meksika Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Meksika Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

Meksika hakkında bilgiler

Bu yaz uzun bir tatil programın yapacaksanız, yepyeni bir keşif için Meksika’yı tercih edebilirsiniz. Birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan ülke, 122 milyon yerel nüfusu ile tüm dünyadan ziyaretçilere ev sahipliği yapan ülkenin en kalabalık şehri ise kırsal kesim nüfusu ile birlikte 20 milyonluk nüfusu ile Mexico City oluyor. Her tarzdan insanı içinde barındıran şehre gittiğinizde yabancılık çekmeyebilirsiniz, çünkü bu yönüyle İstanbul’a oldukça benziyor. Ancak İstanbul kadar nezih olmadığını da söylemek gerekiyor. Meksika’ya keyifli bir gezi için gidecekseniz, bu şehirde fazla vakit ayırmanızı tavsiye etmiyoruz. Ülkede görmeniz gereken çok daha güzel noktalar mevcut.
Mexico City’de ise hemen her sokak başında polis aracı ile karşılaşırsanız şaşırmayın. Bu da şehirde ciddi bir güvenlik problemi olduğunu gösteriyor. Ancak yine de bu şehirde görmeniz gereken yerler yok değil. Teotihuacan Harabeleri ve piramitleri ile Mexico City için yolculuğunuzun 1 gününü ayırmanız yeterli olacak. Bölgede yer alan piramitlerden en çok ziyaret alanı ise Güneş Piramidi oluyor. Bu piramidin tepesine çıktığınızda, farklı bir manzara ile karşılaşacaksınız. Bol bol fotoğraf çekmeyi ihmal etmeyin. Ancak şehir merkezinde fotoğraf çekmek için pek de bir şey bulamayabilirsiniz. Şehir merkezinde daha çok kirli bir görüntü ve puslu bir hava hakim. Ülkenin geneline dönünce, Meksika 2000 km2’lik alanı ile Türkiye’ye oranla çok daha büyük bir yüzölçümüne sahip. Ülkede yaşayan nüfusun büyük bir bölümü Katolik.

Meksika, ayrıca dünyanın en büyük 4. Petrol ülkesi unvanını da taşıyor. Ülke ekonomisine turizmin de katkısı büyük. Ülke her sezon tüm dünyadan milyonlarca misafir ağırlıyor. Toplamda 31 eyaletten oluşan Meksika mutfağı da dikkat çekiyor. Ülkenin özellikle tortilla ekmeği ve 300’den fazla çeşidi ile Taco’ları oldukça popüler. Birçok farklı sos ile servis edilen Taco’lar, ülkeye gelen turistlerin en çok beğendiği yemeklerden. Meksika, bol miktarda bira da tüketen bir ülke. Ülkenin en popüler birası ise Corona oluyor. 300 yıldan uzun bir süre boyunca İspanyolların sömürgesi altında olan Meksika nüfusu her geçen gün artmaya devam ediyor. Şehirde gezi için en ideal seçenek ise taksiler oluyor. Keyifli bir şehir turu için Volkswagen marka yeşil beyaz renkli taksiler hizmet veriyor. Dünya turunuzu, buraya uğramadan tamamlamamanızı tavsiye ediyoruz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir