Moldova vize istiyor mu sorusunun cevabı

Moldova için; Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.+373

Telefon Kodu

Moldovoca

Resmi Dili

Ley

Para Birimi

GMT +2

Saat Dilimi

01:30

Uçakla Kaç Saat?

Moldova hakkında bilgiler

Ukrayna ile Romanya'nın arasında bulunan Doğu Avrupa ülkesidir. 3.559.000 nüfusu bulunmaktadır. Başkenti Kişinev olan Moldova'da, doğa üzerine kurulmuş evlere uzaktan bakıldığında harika bir manzara karşımıza çıkmaktadır.

İklim olarak ılıman ve yağışlıdır. Kışları genellikle ılık, yazları sıcak geçer. Sonbahar mevsimi ise ılıktır ve uzun geçmektedir.

Türkiye'den Moldova'ya otobüs ile gitmek yaklaşık olarak 14 saat sürmektedir. İstanbul'dan - Kişinev'e uçak ile gitmek ise 50 dakikadır.2012 yılında yapılan anlaşmalar ile Türkiye'den Moldova'ya vizesiz olarak seyahat edilebilmektedir.

Daha çok doğa ve kültürel değerlerin bulunduğu Moldova'nın denize kıyısı bulunmamaktadır. Farklı bir kültür ve farklı bir ortam görmek isteyenler için en güzel turistik yerlerden biri olan Moldova, Türkiye'ye göre çok ucuzdur.

Moldova'da Mazarache ve Constantin si Elena, başkent Kişinev'in en eski kiliselerindendir. Moldova vatandaşı etnik kültürleri bakımında da son derece sıcakkanlılardır. Opera, tiyatro ve bale kültürünün ön planda olması turistlerin de büyük ilgisini görmektedir. Moldova'da eğlence hayatı da çok iyi durumdadır. Özellikle Moldova kadınlarının güzellikleri bu ortamları daha da güzelleştirmektedir.


Turistlerin hayran kaldıkları şeylerden biride Moldova'nın yemekleridir. Özellikle en ünlü yemekleri olarak bilinen "sarmali" Moldova'nın yemek kültürünü turistlere çok güzel bir şekilde tanıtmaktadır. Bunun dışında mamaliga, mantı, plaçenta böreği, borç çorbası gibi birçok harika lezzetleri bulunmaktadır.

Moldova'da gerek turistler için gerek yerli halk için olsun büyük alışveriş merkezleri de bulunmaktadır.

Moldova hakkında yorumlar:

Moldova için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos