Moldova vize istiyor mu?

Moldova vize istiyor mu sorusunun cevabı

Hayir İstemiyor.

Moldova için; Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

+373

Telefon Kodu

Moldovoca

Resmi Dili

Ley

Para Birimi

GMT +2

Saat Dilimi

01:30

Uçakla Kaç Saat?

 

Moldova Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Moldova Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

Moldova hakkında bilgiler

Ukrayna ile Romanya’nın arasında bulunan Doğu Avrupa ülkesidir. 3.559.000 nüfusu bulunmaktadır. Başkenti Kişinev olan Moldova’da, doğa üzerine kurulmuş evlere uzaktan bakıldığında harika bir manzara karşımıza çıkmaktadır.

İklim olarak ılıman ve yağışlıdır. Kışları genellikle ılık, yazları sıcak geçer. Sonbahar mevsimi ise ılıktır ve uzun geçmektedir.

Türkiye’den Moldova’ya otobüs ile gitmek yaklaşık olarak 14 saat sürmektedir. İstanbul’dan – Kişinev’e uçak ile gitmek ise 50 dakikadır.2012 yılında yapılan anlaşmalar ile Türkiye’den Moldova’ya vizesiz olarak seyahat edilebilmektedir.

Daha çok doğa ve kültürel değerlerin bulunduğu Moldova’nın denize kıyısı bulunmamaktadır. Farklı bir kültür ve farklı bir ortam görmek isteyenler için en güzel turistik yerlerden biri olan Moldova, Türkiye’ye göre çok ucuzdur.

Moldova’da Mazarache ve Constantin si Elena, başkent Kişinev’in en eski kiliselerindendir. Moldova vatandaşı etnik kültürleri bakımında da son derece sıcakkanlılardır. Opera, tiyatro ve bale kültürünün ön planda olması turistlerin de büyük ilgisini görmektedir. Moldova’da eğlence hayatı da çok iyi durumdadır. Özellikle Moldova kadınlarının güzellikleri bu ortamları daha da güzelleştirmektedir.

Turistlerin hayran kaldıkları şeylerden biride Moldova’nın yemekleridir. Özellikle en ünlü yemekleri olarak bilinen “sarmali” Moldova’nın yemek kültürünü turistlere çok güzel bir şekilde tanıtmaktadır. Bunun dışında mamaliga, mantı, plaçenta böreği, borç çorbası gibi birçok harika lezzetleri bulunmaktadır.

Moldova’da gerek turistler için gerek yerli halk için olsun büyük alışveriş merkezleri de bulunmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir