Peru vize istiyor mu sorusunun cevabı

Peru için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.+51

Telefon Kodu

İspayolca

Resmi Dili

Nuevo sol (PEN)

Para Birimi

Pet (Utc-5)

Saat Dilimi

33 saat

Uçakla Kaç Saat?

Peru hakkında bilgiler

Ülkede tarım nehirler boyunca ve yakın çevresinde gerçekleşmektedir. Başkent Lima da halkın büyük çoğunluğu aynı şekilde geçimini tarımdan sağlamaktadır. Nehire yakın bölgelerde yağmur yağış oranı diğer bölgelere göre daha yoğundur. yazları hava sıcaklığı en az 25 C en çok 35 C dir. Ülkemizde ki Toros dağlarına benzeyen uzun sıra dağların benzerlerini görmek mümkün ancak dağlarda ki kar miktarı Toroslara göre daha düşüktür.
Ülkenin en önemli nehri amazon nehridir. tarım ile uğraşan insanların genellikle kullandıkları ülkenin en büyük gölü Titikaka gölüdür.


• Ülke başkanlık sistemi ile yönetilmektedir. 195 eyalet bulunmaktadır. Başkanlık seçiminde ilk referandum 2002 yılında gerçekleşmiştir.
• Ülkenin gelişen ve büyük ekonomik gelire sahip illeri Arequipa , İquitos , Callao ve başkent limadır. Ülke nüfusu yaklaşık olarak 30 milyon civarındadır. Nüfusun yüzde 45 inin Kızıldere li insanlar oluşturmaktadır. Ayrıca ülkede batılı ülkelerden gelen insanlar ile Afrika kökenli halkta ülkede geçimini sağlamakta. Peru hükümeti bu halk kitlesinin haklarını yasalar ile koruma altına almış toplumun barış ve huzur içinde yaşaması için proje ve uygun politikalar izlemiştir.
• Peru halkının belirli bir kısmı kendilerini geliştirmek ve maddi durumlarını yükseltmek için en çok ABD, Japonya ve Avrupa ya seyahat etmektedirler.
• Peru ya seyahat etmek isterseniz bavulunuza oltalarınızı almayı sakın unutmayın gittiğinizde balık tutkunuz yoksa bu tutkuyu orada kazanacaksınız turistlere genellikle balık tutma eğitimleri verilerek aktiviteler düzenlenmektedir.
• Ülkenin batısında el değmemiş ormanları olduğundan ekolojik turizme elverişli potansiyel bölgeler bulunmakta doğa güzellikleri ve vahşi hayat ülke yönetimi tarafından koruma altına alınmış kontrollü avcılık yapılmaktadır.
• Peru çok yönlü bir mutfak kültürüne sahip olmakla birlikte yemeklerde bir Arap etkileşiminin olduğu gözlenmektedir. Yemekler ağırlıklı olarak haşlama ve ızgaradır. Örnek verecek olursak bunlar carapulcra ( kurutulmuş patates ve etten güveç ) , albondigas (et topları) ,cuy chactado( kızartılmış Hint domuzu)
• Halk ve turistler tarafından tercih edilen en meşhur alkollü içkileri PİSCO(bir çeşit brendi) dur.

Peru hakkında yorumlar:

Peru için 7 günlük Hava Durumu

50 °C
Açık

39 °C
Açık

37 °C
Açık

37 °C
Açık

39 °C
Açık

39 °C
Açık

39 °C
Açık

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


50 °C
Açık

39 °C
Açık

37 °C
Açık

Bugün

Yarın


37 °C
Açık

39 °C
Açık

39 °C
Açık

39 °C
Açık

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
İda Natura Kazdağları Otel