Peru vize istiyor mu?

Peru vize istiyor mu sorusunun cevabı

Hayir İstemiyor. 

Peru için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

+51

Telefon Kodu

İspayolca

Resmi Dili

Nuevo sol (PEN)

Para Birimi

Pet (Utc-5)

Saat Dilimi

33 saat

Uçakla Kaç Saat?

 

Peru Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Peru Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

Peru hakkında bilgiler

Ülkede tarım nehirler boyunca ve yakın çevresinde gerçekleşmektedir. Başkent Lima da halkın büyük çoğunluğu aynı şekilde geçimini tarımdan sağlamaktadır. Nehire yakın bölgelerde yağmur yağış oranı diğer bölgelere göre daha yoğundur. yazları hava sıcaklığı en az 25 C en çok 35 C dir. Ülkemizde ki Toros dağlarına benzeyen uzun sıra dağların benzerlerini görmek mümkün ancak dağlarda ki kar miktarı Toroslara göre daha düşüktür.
Ülkenin en önemli nehri amazon nehridir. tarım ile uğraşan insanların genellikle kullandıkları ülkenin en büyük gölü Titikaka gölüdür.

• Ülke başkanlık sistemi ile yönetilmektedir. 195 eyalet bulunmaktadır. Başkanlık seçiminde ilk referandum 2002 yılında gerçekleşmiştir.
• Ülkenin gelişen ve büyük ekonomik gelire sahip illeri Arequipa , İquitos , Callao ve başkent limadır. Ülke nüfusu yaklaşık olarak 30 milyon civarındadır. Nüfusun yüzde 45 inin Kızıldere li insanlar oluşturmaktadır. Ayrıca ülkede batılı ülkelerden gelen insanlar ile Afrika kökenli halkta ülkede geçimini sağlamakta. Peru hükümeti bu halk kitlesinin haklarını yasalar ile koruma altına almış toplumun barış ve huzur içinde yaşaması için proje ve uygun politikalar izlemiştir.
• Peru halkının belirli bir kısmı kendilerini geliştirmek ve maddi durumlarını yükseltmek için en çok ABD, Japonya ve Avrupa ya seyahat etmektedirler.
• Peru ya seyahat etmek isterseniz bavulunuza oltalarınızı almayı sakın unutmayın gittiğinizde balık tutkunuz yoksa bu tutkuyu orada kazanacaksınız turistlere genellikle balık tutma eğitimleri verilerek aktiviteler düzenlenmektedir.
• Ülkenin batısında el değmemiş ormanları olduğundan ekolojik turizme elverişli potansiyel bölgeler bulunmakta doğa güzellikleri ve vahşi hayat ülke yönetimi tarafından koruma altına alınmış kontrollü avcılık yapılmaktadır.
• Peru çok yönlü bir mutfak kültürüne sahip olmakla birlikte yemeklerde bir Arap etkileşiminin olduğu gözlenmektedir. Yemekler ağırlıklı olarak haşlama ve ızgaradır. Örnek verecek olursak bunlar carapulcra ( kurutulmuş patates ve etten güveç ) , albondigas (et topları) ,cuy chactado( kızartılmış Hint domuzu)
• Halk ve turistler tarafından tercih edilen en meşhur alkollü içkileri PİSCO(bir çeşit brendi) dur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir