SON DAKİKA
Kanada Vize İstiyor Mu? Beyaz Rusya Vize İstiyor Mu? Botsvana Vize İstiyor Mu? Bouvet Adası Vize İstiyor Mu? Bhutan Vize İstiyor Mu? Brezilya Vize İstiyor Mu? Brunei Vize İstiyor Mu?
Anasayfa / Portekiz Ocak 5, 2018 401 okunma

Portekiz vize istiyor mu?

Portekiz  vize istiyor mu sorusunun cevabı

Evet İstiyor 

Portekiz için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri ise vizeye tabidir.

 

+351

Telefon Kodu

Portekizce

Resmi Dili

Euro

Para Birimi

UTC+00:00

Saat Dilimi

4 saat

Uçakla Kaç Saat?

 

Portekiz Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Portekiz  Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

 

Portekiz hakkında bilgiler

Portekiz’in başkenti Lizbon, her mevsim tüm dünyadan gelen turistlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Portekiz deyince ilk akla gelen şey olan şehirde keşfedecek çok fazla şey bulacaksınız. İstanbul’dan yaklaşık 4 saatlik bir uçak yolculuğu ile şehre varacaksınız. Buradan yazın yapacağınız bir yolculukta, Lizbon’da en ideal sıcaklık ile karşılaşacaksınız. Atlas Okyanusu’nun kıyısındaki şehir, Avrupa’nın en yumuşak iklimine sahip…
Yaz sezonunun altı ay sürdüğü Lizbon’un tam bir deniz şehri olduğunu söylemek mümkün. Toplamda 2.5 milyonluk nüfusu ile Portekiz’in en güzel şehri olan Lizbon, Atlas Okyanusu ile Tejo Nehri arasında sıkışmış. Şehirde yer alan Jeronimos Manastırı, Unesco Dünya Mirası Listesinde yer alıyor. Lizbon gezilecek yerler arasında; Belem Kulesi ve Portekizli Kaşifler Anıtı da yer alıyor. Ayrıca şehirde gezerken, Belem Pastenesi’ne ve meşhur tatlıcı Pastel de Nata’ya uğramayı ihmal etmeyin.

• Lizbon’un kalbi Rossio Meydanı’nda atıyor.
• Diğer ünlü meydanları Praça de Comercio, Praça do Municipio ve Restauradores…
• Görülecek yerler arasında şehrin merkezi Baixa, Lizbon’un ana yaya caddesi Rua Augusta ve Paris’in meşhur caddesi Champs Elysee tarzında inşa edilmiş bulvar Avenida fe Liberdade geliyor.
• Bairro Alto semti, gece hayatının merkezi. Chiado ise dünyaca ünlü mağazalara ve butik dükkanlara ev sahipliği yapıyor.
• Eyfel’in mimarları tarafından inşa edilen ve bu iki semti birbirine bağlayan tarihi Santa Justa Asansörü’nün dünyada örneği yok.
• Restoran cenneti olarak bilinen Portas de S.Antoa, Sao Jorge Kalesi, Vasco de Gama ve 25 Nisan köprüleri de görülecek yerler arasında.
• Bairro Altı, fado müziğinin de doğduğu yer. En ünlü fado mekanı, Travessa de Queimada sokağındaki Cafe Luso.
• Vasco da Gama ve Colombo Lizbon’un en büyük alışveriş merkezleri.
• Şehirde ulaşım oldukça rahat. Her biri farklı simgeyle ifade edilen dört hattan oluşan metro ağı var.
• Gösterişi tarihi binaları, karakteristik sokakları, ihtişamlı meydanları, yeşil parkları, butik dükkanları, yol kenarına taşan kafeleri ve sokak müzisyenleriyle tipik bir Avrupalı şehir olan Lizbon, Afrodizyak mutfağıyla da insanı fazlası ile mutlu eden bir şehir.
• Portekiz’e yolunuz düşerse, Lizbon’a uğramadan geri dönmeyin.
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap