Rusya vize istiyor mu sorusunun cevabı

Rusya için; Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.+7

Telefon Kodu

Rusça

Resmi Dili

Ruble

Para Birimi

GMT +2

Saat Dilimi

03:00

Uçakla Kaç Saat?

Rusya hakkında bilgiler

Dünyanın en geniş ülkesi durumunda olan Rusyanın nüfusu 143 milyon olup birçok ülkeden turist çekmektedir. Başkenti Moskova'dır. Dünyanın en soğuk ülkelerinden biri olan Rusya, Türkiye'nin kış aylarında ki soğuklarına göre 2-3 kat daha fazla soğuktur. Yaz ayları sıcak olsa da aşırı sıcaklar bulunmamaktadır.

İstanbuldan başkent Moskovaya uçak ile direk uçuşlarda 3 saatte gidilebilmektedir. Türkiye - Rusya uçuşlarında vize istenmemektedir.

Bilinildiği üzere Rusya'nın gece hayatı çok popülerdir. Ancak sadece bununla sınırlı değildir. Turizm açısından birçok gezilecek görülecek değerleri bulunmaktadır.

Rusya'da deniz ve plajlar bulunsa da çok soğuk bir ülke olduğundan dolayı turizm bu yönlü çok aktif değildir. Daha çok eğlence mekanları ile turist çekmektedir.

Gece hayatının çok renkli olmasının bir nedeni ise rus kızlarının muhteşem denilebilecek güzellikleridir. Bunun dışında rus insanın çok rahat ve eğlenmeyi bilmesi gece hayatına ayrı bir renk katmaktadır.


Rusya'ya gelen birçok turist; çevresinde şato tarzı muhteşem mimarisi bulunan yapıların olduğu Kızıl Meydan'ı, eşsiz tarihi güzelliği bulunan Kremlin Sarayı'nı, 2000 yılında yeniden tasarlanmış olan Kurtarıcı İsa Katedrali'ni ziyaret etmektedir.

Rus mutfağı denildiğinde ise akla ilk deniz ürünleri gelmektedir. En çok havyar, lakerda ve balık türleri tüketilmektedir. Tatil yapıcak kişilerin kesinlikle kahvaltı'da denemesi gereken üçlüdür. Rusya'ya genel olarak bakıldığında yaz turizm'den çok gece hayatı ve kültürel değerlerin çok geliştiği bir ülke olarak tanımlamak gerekmektedir.

Rusya hakkında yorumlar:

Rusya için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos