Rusya Vize İstiyor mu ?

Rusya vize istiyor mu sorusunun cevabı

                 Hayir İstemiyor. 

Rusya için; Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

+7

Telefon Kodu

Rusça

Resmi Dili

Ruble

Para Birimi

GMT+2

Saat Dilimi

3 saat

Uçakla Kaç Saat?

 

Rusya Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Rusya Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

                          

Rusya hakkında bilgiler

Dünyanın en geniş ülkesi durumunda olan Rusyanın nüfusu 143 milyon olup birçok ülkeden turist çekmektedir. Başkenti Moskova’dır. Dünyanın en soğuk ülkelerinden biri olan Rusya, Türkiye’nin kış aylarında ki soğuklarına göre 2-3 kat daha fazla soğuktur. Yaz ayları sıcak olsa da aşırı sıcaklar bulunmamaktadır.

İstanbuldan başkent Moskovaya uçak ile direk uçuşlarda 3 saatte gidilebilmektedir. Türkiye – Rusya uçuşlarında vize istenmemektedir.

Bilinildiği üzere Rusya’nın gece hayatı çok popülerdir. Ancak sadece bununla sınırlı değildir. Turizm açısından birçok gezilecek görülecek değerleri bulunmaktadır.

Rusya’da deniz ve plajlar bulunsa da çok soğuk bir ülke olduğundan dolayı turizm bu yönlü çok aktif değildir. Daha çok eğlence mekanları ile turist çekmektedir.

Gece hayatının çok renkli olmasının bir nedeni ise rus kızlarının muhteşem denilebilecek güzellikleridir. Bunun dışında rus insanın çok rahat ve eğlenmeyi bilmesi gece hayatına ayrı bir renk katmaktadır.

Rusya’ya gelen birçok turist; çevresinde şato tarzı muhteşem mimarisi bulunan yapıların olduğu Kızıl Meydan’ı, eşsiz tarihi güzelliği bulunan Kremlin Sarayı’nı, 2000 yılında yeniden tasarlanmış olan Kurtarıcı İsa Katedrali’ni ziyaret etmektedir.

Rus mutfağı denildiğinde ise akla ilk deniz ürünleri gelmektedir. En çok havyar, lakerda ve balık türleri tüketilmektedir. Tatil yapıcak kişilerin kesinlikle kahvaltı’da denemesi gereken üçlüdür. Rusya’ya genel olarak bakıldığında yaz turizm’den çok gece hayatı ve kültürel değerlerin çok geliştiği bir ülke olarak tanımlamak gerekmektedir.

 

 

Bir yorum bırakın