Seyşeller vize istiyor mu sorusunun cevabı

Seyşeller için; Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.



+248

Telefon Kodu

Fransızca

Resmi Dili

Rupi

Para Birimi

GMT +4

Saat Dilimi

09:00

Uçakla Kaç Saat?

Seyşeller hakkında bilgiler

Başkenti Victoria olan yaklaşık 81.000 nüfusa sahip ada topluluğudur.Tam adı Seyşel Cumhuriyetidir. Seyşel adaları Hint Okyanus'unda bulunan yaklaşık 115 ada'dan oluşan turizm ülkesi olarak adlandırılmaktadır.

Seyşellerde tropikal iklim görülmektedir. En çok yağışı ocak ayında almakta olup, Haziran - Temmuz ve Ağustos en kurak geçen aylardır. Genel sıcaklık ortalaması 31 derece olan Seyşeller'in en düşük sıcaklığı 23 derecenin altına inmemektedir.

İstanbul - Seyşeller arası yaklaşık olarak 8-9 saat sürmektedir. Direk uçuş bulunmamakta olup Dubai ve Paris aktarmalı olarak gidilebilmektedir. Türkiye'den Seyseller'e yapılan uçuşlarda vize istenmemektedir.

Seyşeller adasının her birinin üzerine resort oteller kurulmuş şekildedir. Deniz üzerine kurulan lüks ve görkemli otelleri ile başbaşa tatil yapmak isteyenler için mükemmel bir ortam sunmaktadır.

Seyseller maliyet bakımından Maldivler'e göre biraz daha pahalıdır. Cam gibi nitelendirilecek denizi, palmiyelerle donanmış oteller, doğa harikaları ve birçok canlı türü ile insanın içine huzur katan bir ortamı bulunmaktadır.


Son yıllarda birçok Türk vatandaşı balayı için sakin olması sebebiyle Seyşeller'i tercih etmektedir. Seyseller'de dalış, balık avlama turları, sörf, su kanosu gibi birçok sportif aktivite yapılabilmektedir.

Kaya parçalarıyla bile harika görselliği olan Seyseller de sahilden güneşin doğuşu ve batışı sırasındaki manzara ile çiftler romantizm yaşayabilmektedir.

Seyşeller'in en önemli özelliği sessizliği ve sakinliği olsa da lüks eğlence hayatı da gelişmiş durumdadır.

Seyşeller hakkında yorumlar:

Seyşeller için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos