Seyşeller vize istiyor mu?

Seyşeller vize istiyor mu sorusunun cevabı

Evet İstiyor 

Seyşeller için; Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

+248

Telefon Kodu

Fransızca

Resmi Dili

Rupi

Para Birimi

GMT +4

Saat Dilimi

09:00

Uçakla Kaç Saat?

 

Seyşeller Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Seyşeller Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

Seyşeller hakkında bilgiler

Başkenti Victoria olan yaklaşık 81.000 nüfusa sahip ada topluluğudur.Tam adı Seyşel Cumhuriyetidir. Seyşel adaları Hint Okyanus’unda bulunan yaklaşık 115 ada’dan oluşan turizm ülkesi olarak adlandırılmaktadır.

Seyşellerde tropikal iklim görülmektedir. En çok yağışı ocak ayında almakta olup, Haziran – Temmuz ve Ağustos en kurak geçen aylardır. Genel sıcaklık ortalaması 31 derece olan Seyşeller’in en düşük sıcaklığı 23 derecenin altına inmemektedir.

İstanbul – Seyşeller arası yaklaşık olarak 8-9 saat sürmektedir. Direk uçuş bulunmamakta olup Dubai ve Paris aktarmalı olarak gidilebilmektedir. Türkiye’den Seyseller’e yapılan uçuşlarda vize istenmemektedir.

Seyşeller adasının her birinin üzerine resort oteller kurulmuş şekildedir. Deniz üzerine kurulan lüks ve görkemli otelleri ile başbaşa tatil yapmak isteyenler için mükemmel bir ortam sunmaktadır.

Seyseller maliyet bakımından Maldivler’e göre biraz daha pahalıdır. Cam gibi nitelendirilecek denizi, palmiyelerle donanmış oteller, doğa harikaları ve birçok canlı türü ile insanın içine huzur katan bir ortamı bulunmaktadır.

 

Son yıllarda birçok Türk vatandaşı balayı için sakin olması sebebiyle Seyşeller’i tercih etmektedir. Seyseller’de dalış, balık avlama turları, sörf, su kanosu gibi birçok sportif aktivite yapılabilmektedir.

Kaya parçalarıyla bile harika görselliği olan Seyseller de sahilden güneşin doğuşu ve batışı sırasındaki manzara ile çiftler romantizm yaşayabilmektedir.

Seyşeller’in en önemli özelliği sessizliği ve sakinliği olsa da lüks eğlence hayatı da gelişmiş durumdadır.

 

Bir yorum bırakın