Singapur vize istiyor mu?

Singapur vize istiyor mu sorusunun cevabı

Evet İstiyor 

Singapur için; muma Mahsus Pasaport hamilleri 90 günü geçmeyen turistik amaçlı seyahatlerde vizeden muaftır. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 90 günü geçmeyen turistik amaçlı seyahatlerde vizeden muaftır.

 

+65

Telefon Kodu

Malezce ve İngilizce

Resmi Dili

Singapur Doları

Para Birimi

GMT+8

Saat Dilimi

11:00

Uçakla Kaç Saat?

 

Singapur Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Singapur Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

                                

Singapur hakkında bilgiler

Keyifli bir ada ülkesi olan Singapur, özellikle Endonezya, Çin ve Hindistan kültürlerinden etkilenmiştir. Malakka Yarımadası’nda yer alan ülke, kurallar ile iç içedir. Sokaklarda kirli bir görüntü ile kolay kolay karşılaşmazsınız. Vize istemeyen Ülkeler arasında bulunan Singapur, uyuşturucu konusunda da ciddi bir disiplin hakim.
Genel olarak hayatın pahalı olduğu Singapur’da bir turist gezisi için de yüksek rakamlar ödemeniz gerekebilir. Bununla birlikte Singapur, dünyanın en zengin 10 ülkesinden biridir. Ayrıca buraya gittiğinizde sakız bulamayabilirsiniz. Çünkü çevreyi korumak adına ülkenin pek çok yerinde sakız satışı yapılmıyor. Sigara içmek yasak olmasa da, yerlere sigara atmanın cezaları oldukça yüksektir.
• Dünya üzerinde en çok turist ağırlayan ülkelerden biri olan Singapur’a geldiğinizde keyifli bir nehir turu yapmayı ihmal etmeyin. Şehrin başkenti olan Singapur’un hemen yanında yer alan Sentosa Adası da mutlaka gezmeniz gereken yerlerden. Turizme büyük katkı sağlayan adaya gitmek için bağlantı köprüsü üzerinden otobüs yolculuklarını ya da teleferik ile ulaşımı kullanabilirsiniz.

• Singapur’da görülmesi gereken yerlerden bir diğeri de Underwater World oluyor. Çok çeşitli balıkların ve deniz hayvanlarının yer aldığı bu büyük akvaryumda, kalabalık bir ortam ile karşılaşacaksınız. Burada yapacağınız bir gezi yaklaşık 1 saat sürüyor.
• Şehir merkezinde yer alan 37 metre boyundaki heykel olan Merlion da görmeniz gereken yerlerden, çünkü en tepeye çıktığınızda, harika bir şehir manzarası ile karşılaşıyorsunuz. Heykelin en tepesine ise asansör ile çıkılıyor.
• Şehre gelen turistlere verilen önerilerden bir diğeri de Magical Sentosa gösterisi oluyor. Bu gösteriyi kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Bir çeşit lazer, ışık ve su ile yapılan gösteri, kendine hayran bırakacak. Bir saatten az süren gösteri, şehirde görebileceğiniz en güzel şeylerden biri oluyor.
• Ülkede, etrafta Lamborghini ile dolaşan polisler görürseniz şaşırmayın. Ekonomik düzeyi yüksek derken şaka yapmıyorduk…
• Doğunun New York’u olarak anılan Singapur, bugün tam bir finans merkezi haline gelmiştir. Bundan 100 yıl öncesine gidildiğinde bir balıkçı kasabası olduğuna inanmak bir hayli zor.
• Singapur mutfağında farklı lezzetler tadacağınızdan emin olun. Mutfak kültürü oldukça geniş olan ülkede, Hint ve Çin mutfağından birçok farklı tadı bir arada bulabilirsiniz.

Bir yorum bırakın