SON DAKİKA
Kanada Vize İstiyor Mu? Beyaz Rusya Vize İstiyor Mu? Botsvana Vize İstiyor Mu? Bouvet Adası Vize İstiyor Mu? Bhutan Vize İstiyor Mu? Brezilya Vize İstiyor Mu? Brunei Vize İstiyor Mu?
Anasayfa / Suriye Ocak 5, 2018 389 okunma

Suriye vize istiyor mu?

Suriye vize istiyor mu sorusunun cevabı

Hayir İstemiyor.

Suriye için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri her altı ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde doksan (90) gün ikametli seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

+963

Telefon Kodu

Arapça

Resmi Dili

Suriye Lirası

Para Birimi

(UTC+02:00)

Saat Dilimi

1 saat

Uçakla Kaç Saat?

 

Suriye Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Suriye Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

 

Suriye hakkında bilgiler

Bugün sizlere dünyanın gündeminde olan sivil halkın üldürüldüğü ordu ile halk arasında bir iç savaşın yaratıldığı ülke olan suriye den bahsedeceğiz. Vize istemeyen Ülkeler arasında olan Suriye şuan ki verilere göre nüfusu yaklaşık 18 milyon civarındadır. Ülkenin başkenti Şam’dır. Sahip oldukları din İslamiyet,resmi dilleri Arapçadır ve Şam,Halep, Rakka vb. büyük şehirlerde İngilizce Fransızca ve Türkçe bilen insanlara sık rastlanmakta. Ülke geçmiş yıllarda Fransa ve İsrail gibi ülkelerin hakimiyetinde kalmış ve bu durum İsrail ile Suriye arasında hala bir sorundur. Ülke geniş bir yüzölçümüne sahip olmakla birlikte insanların geçim kaynağı ağırlıklı olarak tarımdır. Ülkeler arası Ticaret karayolu ile gerçekleşmektedir. Gelişmiş ülkelerin ikinci el araçları şehir içlerinde yerel halk tarafından kullanılmaktadır. İnsanlar sıcakkanlı dost canlısı ve yardımseverdir. Ülke tüketim olarak dışarı bağlıdır teknoloji ve ilaç ürünleri ağırlıklı olarak ithal edilir. ülke Rusya ile ekonomik ilişkilerini geliştirmiş yapılan yeni anlaşmalar ekonomiye önemli derecede katkı sağlamıştır. Bu gelişmeler sonucunda ülke turizmi de gelişerek hak ettiği payı turizm sektöründen almıştır insanlar çeşitli amaçlarla ülkeyi ziyaret etmekte ve şuan ki yaşanan olaylar sonucu günümüzün yeni gelişen ve önemli turist potansiyeli olan dark turizm gelişmekte.

İnsanlar atalarının savaştığı yerlere giderek ibadet etmekte ve bu yerlerin korunması çalışmalar yapmaktadırlar. Şuan yaşanan iç savaş nedeni ile ülke önemli bir turist kaybı yaşamakta ve bu durum ekonomiye doğrudan müdahale etmektedir. Günlük ölen insan sayısı patlayan bombalar arttıkça insanlar korktukları için rotalarını diğer ülkelere çevirmekte. Ülkenin komşusu olan Türkiye sivil halkın korunması için sınır kapılarını açarak pilot bölgelere savaştan kaçan insanları yerleştirmiştir. Bu durum Beşar Esad tarafından pek sıcak karşılanmamış ve Türkiye ye tavır almıştır. Suriyeli halk ayrıca İşid olarak meydana gelen örgütten de çok çekmiştir. Bu örgüt İslamiyet’i yaymak düşüncesi ile ortaya çıkmış ancak binlerce sivil insanın ölümüne neden olmuştur şuan bölgede ki karışıklıklar hala devam etmekte ve sivil insanların ölümü gün ve gün artmakta. Birleşmiş milletlerden yardım istenmiş ancak herhangi bir yardım ülkeye ulaşmamıştır. Umarız bu durum en kısa sürede son bulur. Savaş ölümün olduğu doğanın insanların bütün canlı varlıkların etkilendiği ölüm gibi sonuçlar doğurduğu bir olaydır. Ülke cumhuriyet ile yönetilmektedir.
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap