Suudi Arabistan vize istiyor mu sorusunun cevabı

Suudi Arabistan için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.+966

Telefon Kodu

Arapça

Resmi Dili

Riyal

Para Birimi

GMT+3

Saat Dilimi

03:00

Uçakla Kaç Saat?

Suudi Arabistan hakkında bilgiler

Arap Yarımadası'nda yer salan Suudi Arabistan; diğer adı ile Suudi Arabistan Krallığı olarak bilinmektedir. Kuzeyinde Irak, doğusunda Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve güneyinde ise; Yemenle birlikte etrafı çevrili olan bu ülkenin batısında Kızıldenız, kuzeydoğusunda ise; Basra Körfezi yer alıyor.

Konumu itibari ile büyük bir öneme sahip olan Suudi Arabistan; İslam dininin kutsal şehirleri olan Mekke ve Medineyi de bünyesinde barındırıyor.

Ayrıca Müslümanların Hac ve Umre görevlerini gerçekleştirmek için yılın belirli aylarında seyahat yaptıkları bu şehir; büyük bir Müslüman kitlesinin akınına uğramaktadır. Ülkemizden de binlerce Müslümanın gittiği ve Hac ile Umre ibadetlerini gerçekleştirdikleri bu ülke; bu yönü ile de İslam'ın temellerini bünyesinde barındırıyor.

Ayrıca eski dönemlerde ve çağlarda da büyük tarihi olaylara tanıklık etmiş olan Suudi Arabistan; tarihi değerleri, eserleri ve kalıntıları bünyesinde taşıyor ve bu nedenle tarihi amaçlı gezi gerçekleştiren birçok turistin de akınına uğruyor.


Ulusal Müze, Kingdom Merkez Kulesi, King Ablulaziz Tarihi Merkezi, Al Faisaliyah Merkezi, Wadi Hanifah, Granada Merkezi, Masmak Kalesi, Riyadh Hayvanat Bahçesi, Fantastik Arazi gibi birçok önemli tarihi yeri, eğlence mekanı ve kültürel değerleri bulunan Suudi Arabistan; dönem dönem farklı kültürlerden insanın bir arada seyahat ettiği bir ülke konumuna geliyor.

Hem zengin tarihi değerleri, hem de eşsiz güzellikleri ile Suudi Arabistan'a Türkiye'den tercih edilecek olan havayolu mesafesi; ortalama 3 saat kadar sürmektedir.

Suudi Arabistan hakkında yorumlar:

Suudi Arabistan için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos