SON DAKİKA
Vize başvurusu için seyahat planı örneği Transit vize nedir? Hangi durumlarda transit vize almak gerekir? Türk vatandaşlarına kapıda vize uygulaması olan ülkeler Yurtdışı çıkış harcı nedir, nereden kaç paraya alınır? Vize İstemeyen Ülkeler 2018 Schengen Vizesi Nedir, Nasıl Alınır, Gerekli Evraklar ve Ücreti Fransa’da Vize Kolaylığı
Anasayfa / Suudi Arabistan Ocak 5, 2018 14 okunma

Suudi Arabistan vize istiyor mu?

Suudi Arabistan vize istiyor mu sorusunun cevabı

Evet İstiyor 

Suudi Arabistan için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

 

+966

Telefon Kodu

Arapça

Resmi Dili

Riyal

Para Birimi

GMT+3

Saat Dilimi

03:00

Uçakla Kaç Saat?

 

Suudi Arabistan Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Suudi Arabistan Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

 

Suudi Arabistan hakkında bilgiler

Arap Yarımadası’nda yer salan Suudi Arabistan; diğer adı ile Suudi Arabistan Krallığı olarak bilinmektedir. Kuzeyinde Irak, doğusunda Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve güneyinde ise; Yemenle birlikte etrafı çevrili olan bu ülkenin batısında Kızıldenız, kuzeydoğusunda ise; Basra Körfezi yer alıyor.

Konumu itibari ile büyük bir öneme sahip olan Suudi Arabistan; İslam dininin kutsal şehirleri olan Mekke ve Medineyi de bünyesinde barındırıyor.

Ayrıca Müslümanların Hac ve Umre görevlerini gerçekleştirmek için yılın belirli aylarında seyahat yaptıkları bu şehir; büyük bir Müslüman kitlesinin akınına uğramaktadır. Ülkemizden de binlerce Müslümanın gittiği ve Hac ile Umre ibadetlerini gerçekleştirdikleri bu ülke; bu yönü ile de İslam’ın temellerini bünyesinde barındırıyor.

Ayrıca eski dönemlerde ve çağlarda da büyük tarihi olaylara tanıklık etmiş olan Suudi Arabistan; tarihi değerleri, eserleri ve kalıntıları bünyesinde taşıyor ve bu nedenle tarihi amaçlı gezi gerçekleştiren birçok turistin de akınına uğruyor.

Ulusal Müze, Kingdom Merkez Kulesi, King Ablulaziz Tarihi Merkezi, Al Faisaliyah Merkezi, Wadi Hanifah, Granada Merkezi, Masmak Kalesi, Riyadh Hayvanat Bahçesi, Fantastik Arazi gibi birçok önemli tarihi yeri, eğlence mekanı ve kültürel değerleri bulunan Suudi Arabistan; dönem dönem farklı kültürlerden insanın bir arada seyahat ettiği bir ülke konumuna geliyor.

Hem zengin tarihi değerleri, hem de eşsiz güzellikleri ile Suudi Arabistan’a Türkiye’den tercih edilecek olan havayolu mesafesi; ortalama 3 saat kadar sürmektedir.

Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap