Ukrayna vize istiyor mu sorusunun cevabı

Ukrayna için; Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.+380

Telefon Kodu

Ukraynaca

Resmi Dili

Grivna

Para Birimi

GMT +2

Saat Dilimi

01:30

Uçakla Kaç Saat?

Ukrayna hakkında bilgiler

Başkenti Kiev olan Doğu Avrupa ülkesidir. 45 milyonun üzerinde nüfusa sahip olan Ukrayna'nın Beyaz Rusya, Macaristan, Moldova, Polonya, Rusya, Romanya ve Slovakya gibi sınır komşuları bulunmaktadır. Coğrafi özellik olarak ise ılıman iklim görülmektedir. Sıcaklığı kış aylarında -8 dereceye kadar düşebilmekte yaz aylarında ise 25 dereceye kadar çıkabilmektedir. Temmuz ve Ağustos en sıcak aylarıdır.

İstanbul - Odessa arası 1.5 saat, İstanbul - Dnepropetrovsk arası 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Ukrayna'ya daha ucuz maliyeti olan gemi ile gidilebilmekte olup 35 saat sürmektedir.

Ukrayna, eğlencenin en iyi olduğu yerlerden biridir. Gece hayatının çok renkli ve ucuz olması Ukrayna'yı Avrupa'nın en önemli tatil bölgelerinden biri yapmaktadır.

Bunun dışında bayan karakterlerinin ilgi çekici güzellikte olmaları ve çok rahat bir yaşam standartları bulunması gece hayatının aktif geçmesine ortam hazırlamaktadır.

Kısacası "Parti Şehri" olarak adlandırılabilir. Ukrayna'da Class gazinolar, Striptiz kulüpleri, Diskotekler, Şerit kulüpleri ve Yer altı mekanları gibi birçok alternatif bulunmakla birlikte sabahlara kadar eğlencenin keyfi çıkartılabilmektedir.


Eğlence hayatının dışında ise Nezalezhnosti Meydanı, Zafer Parkı, Hava Müzesi, Kiev Pechers Lavra ( Ortodoks Manastırı ) gibi kültürel değerlere sahip turistlerin ziyaret edebileceği alanlarda bulunmaktadır.

Özellikle Ortodoks Manastırı, şık tasarımı ve mimarisi ile birçok kişiyi etkilemekte ve Unesco'nun dünya mirasına girmiş tarihi yer konumundadır.

Ukrayna hakkında yorumlar:

Ukrayna için 7 günlük Hava Durumu

10 °C
Parçalı Bulutlu

8 °C
Kapalı

8 °C
Kapalı

7 °C
Kapalı

10 °C
Çok Bulutlu

9 °C
Yağmur Olasılığı

6 °C
Yağmur Olasılığı

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


10 °C
Parçalı Bulutlu

8 °C
Kapalı

8 °C
Kapalı

Bugün

Yarın


7 °C
Kapalı

10 °C
Çok Bulutlu

9 °C
Yağmur Olasılığı

6 °C
Yağmur Olasılığı

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos