Ukrayna vize istiyor mu?

Ukrayna  vize istiyor mu sorusunun cevabı

Hayir İstemiyor.

Ukrayna için; Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 30 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

+380

Telefon Kodu

Ukraynaca

Resmi Dili

Grivna

Para Birimi

GMT +2

Saat Dilimi

01:30

Uçakla Kaç Saat?

 

Ukrayna Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Ukrayna Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

Ukrayna hakkında bilgiler

Başkenti Kiev olan Doğu Avrupa ülkesidir. 45 milyonun üzerinde nüfusa sahip olan Ukrayna’nın Beyaz Rusya, Macaristan, Moldova, Polonya, Rusya, Romanya ve Slovakya gibi sınır komşuları bulunmaktadır. Coğrafi özellik olarak ise ılıman iklim görülmektedir. Sıcaklığı kış aylarında -8 dereceye kadar düşebilmekte yaz aylarında ise 25 dereceye kadar çıkabilmektedir. Temmuz ve Ağustos en sıcak aylarıdır.

İstanbul – Odessa arası 1.5 saat, İstanbul – Dnepropetrovsk arası 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Ukrayna’ya daha ucuz maliyeti olan gemi ile gidilebilmekte olup 35 saat sürmektedir.

Ukrayna, eğlencenin en iyi olduğu yerlerden biridir. Gece hayatının çok renkli ve ucuz olması Ukrayna’yı Avrupa’nın en önemli tatil bölgelerinden biri yapmaktadır.

Bunun dışında bayan karakterlerinin ilgi çekici güzellikte olmaları ve çok rahat bir yaşam standartları bulunması gece hayatının aktif geçmesine ortam hazırlamaktadır.

Kısacası “Parti Şehri” olarak adlandırılabilir. Ukrayna’da Class gazinolar, Striptiz kulüpleri, Diskotekler, Şerit kulüpleri ve Yer altı mekanları gibi birçok alternatif bulunmakla birlikte sabahlara kadar eğlencenin keyfi çıkartılabilmektedir.

Eğlence hayatının dışında ise Nezalezhnosti Meydanı, Zafer Parkı, Hava Müzesi, Kiev Pechers Lavra ( Ortodoks Manastırı ) gibi kültürel değerlere sahip turistlerin ziyaret edebileceği alanlarda bulunmaktadır.

Özellikle Ortodoks Manastırı, şık tasarımı ve mimarisi ile birçok kişiyi etkilemekte ve Unesco’nun dünya mirasına girmiş tarihi yer konumundadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir