Uruguay vize istiyor mu sorusunun cevabı

Uruguay için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 güne kadar vizeden muaftır.+598

Telefon Kodu

İspanyolca

Resmi Dili

Uruguay Pesosu

Para Birimi

ECT GALT (utc -5, -6)

Saat Dilimi

21 saat

Uçakla Kaç Saat?

Uruguay hakkında bilgiler

Uruguay güney Amerika’nın küçük ülkelerinden birisidir. Ülkenin çevresi brezilya Arjantin ve atlas okyanusu ile çevrilidir. Okyanusu yakın olmasından dolayı ülkenin yıl içerisindeki yağış ortalaması çok yoğundur. Tropikal ormanları görmek mümkün Dünyada iş hayatında uygulanan ve günümüzde devletlerin işçileri korumak amacı ile uyguladığı sekiz (8) saatlik çalışma Uruguay tarafından uygulamaya konmuştur. İnsanlar ayrıca Uruguay da esrarı serbestçe kullanmaktadır. Zaten dünya üzerinde esrarı legal hale getiren ilk ülke Uruguay’dır.


• Ülkede yaşayan insan nüfusu yaklaşık olarak 4 milyona yakındır.
• Ülkeye ilk yerleşim elde edilen bilgilere göre 1500’lü yıllarda başlamıştır ve ülke juan diaz de solis tarafından keşfedilmiş İspanyollar da 1600’lü yıllarda buraya gelerek yerleşik hayata geçmişlerdir.
• Uruguay’ın siyasi tarihini incelediğimizde 15. Ve 16. Yüzyılda iktidarı ele geçirmek için ülke halkının iç savaşa bile yönlendirildiğini görmekteyiz. Zamanın iktidarını elinde bulunduran Colorado’lar bu savaşın içinde yer almış Paraguay ile yapılan savaş sonucunda iktidarı ele geçirmişlerdi.
• Ülkenin iklim şekli ılımandır. Dağlar dalga şeklinde ve ovalar yağış aldığı için tarıma elverişli topraklardır. Yıl içerisinde yağış olan en sık aylar nisan mayıs ve haziran aylarıdır. Bu aylarda hava sıcaklığı yaklaşık olarak 19 ile 23 C arasında değişir. Yaz ayları serin ve rüzgarlı geçer.
• Uruguay alternatif turizm şekline oldukça müsait ve potansiyel bölgelere sahip, seyahat ederken valizinizi bol bol kıyafet koyabilirsiniz çünkü o kadar çok aktivite var ki her aktivite iççin ayrı ayrı kıyafetlere ihtiyaç duyacaksınız.
• Uruguay’ın yüzde yetmişi ormanla kaplıdır. Ağaç çeşitleri palmiye meşe ve sedir türleridir. Ülkenin ormanla kaplı olması vahşi yaşamında olduğunun göstergesidir. Vahşi hayvan türleri; tilki, su aygırı, ayıbalığı ve geyiktir.
• Ülkede ki fabrikalar ihracatta ağırlıklı olarak şeker, un, et paketleme ve yün üretimine önem verilmiştir ve büyük kazançlar elde edilmektedir.
• Uruguay spora da önem vermekte yapılan proje ve çalışmalar ağırlıklı olarak futbol ve basketbol üzerinedir. Türkiye süper lig ekiplerinden Galatasaray da kaleci Fernando Muslera Uruguay’lıdır.

Uruguay hakkında yorumlar:

Uruguay için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos