Uruguay vize istiyor mu?

Uruguay vize istiyor mu sorusunun cevabı

Hayir İstemiyor.

Uruguay için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 güne kadar vizeden muaftır.

 

+598

Telefon Kodu

İspanyolca

Resmi Dili

Uruguay Pesosu

Para Birimi

ECT GALT (utc -5, -6)

Saat Dilimi

21 saat

Uçakla Kaç Saat?

 

Uruguay Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

 

Uruguay Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

Uruguay hakkında bilgiler

Uruguay güney Amerika’nın küçük ülkelerinden birisidir. Ülkenin çevresi brezilya Arjantin ve atlas okyanusu ile çevrilidir. Okyanusu yakın olmasından dolayı ülkenin yıl içerisindeki yağış ortalaması çok yoğundur. Tropikal ormanları görmek mümkün Dünyada iş hayatında uygulanan ve günümüzde devletlerin işçileri korumak amacı ile uyguladığı sekiz (8) saatlik çalışma Uruguay tarafından uygulamaya konmuştur. İnsanlar ayrıca Uruguay da esrarı serbestçe kullanmaktadır. Zaten dünya üzerinde esrarı legal hale getiren ilk ülke Uruguay’dır.

• Ülkede yaşayan insan nüfusu yaklaşık olarak 4 milyona yakındır.
• Ülkeye ilk yerleşim elde edilen bilgilere göre 1500’lü yıllarda başlamıştır ve ülke juan diaz de solis tarafından keşfedilmiş İspanyollar da 1600’lü yıllarda buraya gelerek yerleşik hayata geçmişlerdir.
• Uruguay’ın siyasi tarihini incelediğimizde 15. Ve 16. Yüzyılda iktidarı ele geçirmek için ülke halkının iç savaşa bile yönlendirildiğini görmekteyiz. Zamanın iktidarını elinde bulunduran Colorado’lar bu savaşın içinde yer almış Paraguay ile yapılan savaş sonucunda iktidarı ele geçirmişlerdi.
• Ülkenin iklim şekli ılımandır. Dağlar dalga şeklinde ve ovalar yağış aldığı için tarıma elverişli topraklardır. Yıl içerisinde yağış olan en sık aylar nisan mayıs ve haziran aylarıdır. Bu aylarda hava sıcaklığı yaklaşık olarak 19 ile 23 C arasında değişir. Yaz ayları serin ve rüzgarlı geçer.
• Uruguay alternatif turizm şekline oldukça müsait ve potansiyel bölgelere sahip, seyahat ederken valizinizi bol bol kıyafet koyabilirsiniz çünkü o kadar çok aktivite var ki her aktivite iççin ayrı ayrı kıyafetlere ihtiyaç duyacaksınız.
• Uruguay’ın yüzde yetmişi ormanla kaplıdır. Ağaç çeşitleri palmiye meşe ve sedir türleridir. Ülkenin ormanla kaplı olması vahşi yaşamında olduğunun göstergesidir. Vahşi hayvan türleri; tilki, su aygırı, ayıbalığı ve geyiktir.
• Ülkede ki fabrikalar ihracatta ağırlıklı olarak şeker, un, et paketleme ve yün üretimine önem verilmiştir ve büyük kazançlar elde edilmektedir.
• Uruguay spora da önem vermekte yapılan proje ve çalışmalar ağırlıklı olarak futbol ve basketbol üzerinedir. Türkiye süper lig ekiplerinden Galatasaray da kaleci Fernando Muslera Uruguay’lıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir