SON DAKİKA
Andorra Vize İstiyormu Vize başvurusu için seyahat planı örneği Transit vize nedir? Hangi durumlarda transit vize almak gerekir? Türk vatandaşlarına kapıda vize uygulaması olan ülkeler Yurtdışı çıkış harcı nedir, nereden kaç paraya alınır? Vize İstemeyen Ülkeler 2018 Schengen Vizesi Nedir, Nasıl Alınır, Gerekli Evraklar ve Ücreti
Anasayfa / Vize Haberleri Ocak 16, 2018 166 okunma

Türk vatandaşlarına kapıda vize uygulaması olan ülkeler

Son yıllarda yapılan çeşitli girişimler neticesinde bir çok ülke Türk vatandaşlarına vize uygulamasını kaldırırken, bir kısmı ise hala devam ettirmektedir. Bir kısım ülkeler ise formalite olarak tabir edebileceğimiz şekilde, ayak bastı parası formatında kapıda vize uygulaması gerçekleştirmektedir.

Bu tür vize uygulayan bir ülkeye giriş yapmak istediğiniz gümrük kapınızda hemen o an belirli bir ücret karşılığında sizin için bir vize düzenlenir. Bu işlem esnasında genellikle ihtiyaç duyulan tek şey sahip olduğunuz pasaporttur.

Vizeyi adınıza düzenleyen yetkili tipinize bakarak size vize verip vermeyeceğine karar verir(!) Çeşitli bilgilerinizi kayıt altına aldıktan sonra, sorduğu sorulara vereceğiniz cevaplara göre, vizenizin süresini ve tipini (multiple/single) yani tek giriş-çıkış mı yoksa çoklu giriş-çıkış mı yapılacağı bilgisini düzenler.

Ardından da geçişinize izin verilir.

Türk vatandaşlarına kapıda vize uygulaması olan 26 ülkeyi sıralamak gerekirse eğer bu ülkeler; Burundi, Cibuti, Kenya, Komor, Madagaskar, Mısır, Mozambik, Sudan, Tanzanya, Togo, Uganda, Zambiya, Yeşil Burun Adaları, Bahreyn, Bangladeş, Endonezya, Irak, Kamboçya, Katar, Nepal, Tacikistan, Tayvan, Umman, Azerbaycan, Ermenistan, Tonga.
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap