Vize başvurusu için seyahat planı örneği

Seyahat etmek istediğiniz ülke ve/veya ülkeler için vize uygulamasına tabi tutuluyorsanız eğer, yapacağınız ziyaret ile ilgili sizden istenecek olan belge ve evraklardan biri de muhtemelen seyahat planı olacaktır.

Özellikle halk arasında “şengen” diye tabir edilen ancak aslında “schengen” olarak anılan ve yazılan AB ülkelerine ziyaret ile ilgili vize başvurularında bu belge başvuran kişiden talep edilmektedir. Belgenin içeriğini kısaca özetlemek gerekirse, kabaca, ülkeye hangi tarihte giriş yapıp, hangi tarihte çıkacağınız, seyahatiniz boyunca hangi şehirlerde bulunacağınız ve nereleri ziyaret edeceğiniz gibi bilgilerdir.

Bu bilgileri kendiniz uygun bir formatta yazabileceğiniz gibi, bir tur ile yurtdışına çıkıyorsanız size verilen tur planını da seyahat planı olarak konsolosluk yetkililerine takdim edebilirsiniz.

Aşağıda ki linkten İngilizce olarak hazırlanmış münferit bir ziyaret ile ilgili seyahat planını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra ad soyad bilginizle beraber imzalamayı da unutmayın. İndirmek için tıklayınız

Bir yorum bırakın